De zoekactie met schepen, een helikopter en duikers is woensdagmiddag gestaakt.
Het schip van de Zeeuwen, de garnalenkotter Nieuwpoort 28, sloeg dinsdagavond om. Dat gebeurde ongeveer 25 kilometer uit de kust van Duinkerken. Duikers zijn het wrak van de kotter in gegaan en hebben het schip onderzocht op de machinekamer na. Er is niemand gevonden.
De vermisten komen uit Arnemuiden en Oost-Souburg. Het gaat om twee broers en een neef uit dezelfde familie. Zoeken heeft volgens de Kustwacht geen zin meer gezien de verstreken tijd en de temperatuur van het zeewater. Die is ongeveer zes graden.
Over de oorzaak van het kapseizen is niks bekend. „Waarschijnlijk is het omslaan snel gebeurd, want er is maar één noodsignaal binnengekomen", aldus een woordvoerder van de Kustwacht.
De Nieuwpoort 28 voer onder Belgische vlag. Het schip ligt op zijn kop in het water en wordt geborgen.
tekst en beeld ANP