De opvang van al deze mensen wordt steeds moeilijker. Het is van „cruciaal belang†dat ze snel doorreizen om een humanitaire crisis te vermijden. De hygiënische toestand is precair, evenals de watervoorziening. Er worden 1500 tenten opgezet om 12.000 mensen onderdak te bieden. ‘s Nachts is het erg koud.
Overigens verblijven aan de Libische kant van de grens al drie dagen een groot aantal mensen dat geen toegang krijgt tot Tunesië. Het gaat vooral om mensen uit landen van beneden de Sahara. De grens aan Tunesische kant wordt bewaakt door lokale vrijwilligers.
De situatie aan de grens met Egypte is een stuk beter. Daar passeerden sinds 19 februari ongeveer 69.000 mensen, van wie de meerderheid Egyptenaren. De meesten zijn al verder gereisd. Nog drieduizend mensen verblijven hier aan de grens wachtend op verder transport.
tekst Puntuit, beeld EPA
Foto's tentenkampen
Foto's situatie aan de grens