Item 1: Het minderheidskabinet van VVD en CDA is de komende jaren in de Eerste Kamer niet verzekerd van de steun van een meerderheid. Maandag bleven VVD en CDA ook met gedoogpartner PVV erbij steken op 37 van de 75 zetels. De PVV deed voor het eerst mee met de Senaatsverkiezingen. In de Senaat zal het kabinet steun moeten zoeken om zijn plannen uitgevoerd te krijgen. Het zal daarbij vooral kijken naar de SGP, die het kabinetsbeleid in grote lijnen kan steunen.

Item 2: Zeker 116 mensen zijn omgekomen door een tornado die zondagavond de plaats Joplin in de Amerikaanse staat Missouri trof. Dat hebben de plaatselijke autoriteiten maandag gemeld. Het dodental loopt waarschijnlijk nog op.

Item 3: De christelijke prediker die voor afgelopen zaterdag ten onrechte het einde der tijden had voorspeld, heeft een nieuwe datum voor de Dag des Oordeels: 21 oktober.

Item 4: In totaal vier luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar het noorden van Groot-Brittanië tijdelijk geschrapt vanwege de IJslandse aswolk, die daar dinsdag het luchtruim binnen trekt. Ook vluchten van en naar Schiphol zijn geannuleerd.

Item 5: In de gehavende Japanse kerncentrale Fukushima I is het niet alleen, zoals tot nu toe bekend, in reactor 1 tot een meltdown gekomen, maar hoogstwaarschijnlijk ook in de reactoren 2 en 3.

Item 6: DNA-materiaal van IMF-topman Dominique Strauss-Kahn is aangetroffen op de kleren van het hotelmeisje dat hij zou hebben aangerand. Dat meldden diverse lokale nieuwszenders uit de stad New York maandag.