Item 1: Bij een kwart van de 4400 huisartsenpraktijken wordt de telefoon bij een spoedoproep niet binnen de norm van dertig seconden opgenomen, blijkt uit onderzoek van de Inspectie voor de Gezondheidszorg. De praktijken moeten de zaken binnen twee maanden op orde hebben, anders krijgen ze een boete van tweeduizend euro per week.
Item 2: Dominique Strauss-Kahn, topman van het Internationaal Montair Fonds, is onder speciaal zelfmoord-toezicht geplaatst in zijn cel in New York. De Fransman wordt elke vijftien à dertig minuten gecontroleerd. Hij heeft een trainingspak en schoenen gekregen zonder veters, om het risico te beperken dat hij zichzelf ombrengt. Hij wordt verdacht van en poging tot verkrachting van een kamermeisje.
Item 3: Door een grote brand in ’t Goy (gemeente Houten) zijn dinsdagavond 20.000 kippen omgekomen. De dieren kwamen niet door vuur, maar door rook om het leven. Ze zaten in een schuur naast een loods die in brand stond.
Item 4: De Egyptenaar Saif al-Adel heeft voorlopig de leiding bij terreurnetwerk al-Qaida, in afwachting van de verwachte benoeming van Ayman al-Zawahiri als opvolger van Osama bin Laden. Dat heeft een oud-handlanger van Osama bin Landen bekendgemaakt.
Item 5: Spoorbeheerder Prorail krijgt van minister Schultz van Haegen een voorlopige boete van 300.000 euro. De reden? Reizigers zijn niet tevreden over de manier waarop Prorail vorig jaar informatie gaf over vertragingen, het niet rijden van treinen en andere belangrijke reisinfo. De voorlopige boete kan worden kwijtgescholden als Prorail in de eerste helft van 2011 beter presteert.