Item 1: De politieagent Dick Haveman die op woensdagavond 13 april met zijn eigen dienstwapen werd doodgeschoten in het Groningse dorp Baflo, is een keer in zijn gezicht en een keer in zijn schouder geraakt. De politie maakte woensdag allerlei details bekend over de schietpartij in Baflo.

Item 2: Julien C is veroordeeld tot twaalf jaar celstraf plus tbs met dwangverpleging voor doodslag op de 8-jarige Jesse Dingemans op zijn school in Hoogerheide in 2006. Tegen de inmiddels 26-jarige man was voor moord twintig jaar cel en tbs geëist.

Item 3: De publieke omroepen hebben overeenstemming bereikt over verschillende fusieplannen. De Vara en BNN willen vanaf 2016 als één omroep verder, net als de KRO en de NCRV. Eerder werd al duidelijk dat Avro en Tros samen verder willen.

Item 4: Een 62-jarige rij-instructeur is woensdagmiddag op de A16 bij Ridderkerk zwaargewond geraakt toen zijn lesauto met een vrachtwagen in botsing kwam. De wagen, bestuurd door een 18-jarige leerling, ramde vervolgens een stadsbus van Arriva. De tien passagiers van de bus kwamen met de schrik vrij. Er staan lange files rond Rotterdam door het ongeluk.

Item 5: De nieuwssite nu.nl meldt dat een 45-jarige man uit het Amerikaanse San Francisco als eerste mens ter wereld genezen is van het aidsvirus hiv. De genezing is het gevolg van de ontdekking van een gen dat immuun is voor hiv.