De ijsdikte is over grote delen van de 200 kilometer lange route onvoldoende. Volgens voorzitter Wiebe Wieling van de vereniging is het ijs gemiddeld 10 tot 11 centimeter dik, terwijl 15 centimeter een voorwaarde is. „Er zijn uitschieters van boven de 15 centimeter, maar ook plekken waar het slechts 8 tot 9 centimeter is.” Dat geldt vooral voor het ijs in het zuiden en zuidwesten van de provincie.
Door de wind en de relatief hoge temperatuur van woensdag is „veel ijs verloren gegaan” en tot zondag wordt geen aanzienlijke ijsgroei verwacht. Daarna volgt zeer waarschijnlijk een periode met dooi. „Het is frustrerend. Na 10 dagen soms strenge vorst zitten we vlak voor de eindstreep. Maar de veiligheid voor iedereen is net zo belangrijk als onze wens om de tocht te houden. We willen zo graag. Maar het kan op dit moment niet.”
IJsmeester Jan Oostenbrug raadt de recreatieve schaatsers aan om de komende dagen gewoon volop te genieten van het elfstedenparcours. „Het Slotermeer moet je ontwijken, daar is het ijs te slecht. Maar verder liggen overal banen met soms heel goed ijs.”