„Door de bouw van vijf torens komt er namelijk meer druk op de kolom, het middenschip van de kerk, te staan. Ook moeten er hogere kranen aan te pas komen. Het ijsmodel van de beroemde basiliek uit Barcelona moet 30 meter hoog worden, zo hoog als een flatgebouw van tien verdiepingen”, zegt hij.

De constructie wordt, net als vorig jaar, gemaakt van ijs dat versterkt is met houtvezels, ook wel pykrete genoemd. De kerk wordt opgetrokken door in dunne laagjes water en sneeuw te spuiten op grote opgeblazen mallen van plastic. Daaraan wordt tien procent zaagsel toegevoegd.
Het uiteindelijke doel is volgens Pronk „laten zien hoe ver je kunt gaan met het materiaal. De vezels maken het ijs veel sterker en taaier, hierdoor kunnen ook rankere en elegantere vormen worden gemaakt.” Met de techniek moet het in de toekomst mogelijk zijn om (tijdelijke) constructies te maken, die bijvoorbeeld gebruikt kunnen worden voor expedities op Antarctica of voor de opslag van landbouwoogsten.