Zaterdag publiceerden de SGPJ een statement op haar website en Twitter, waarin ze wel betere doelen noemen voor de 600 miljoen van Ploumen. "Bijvoorbeeld 40 miljoen zwangere vrouwen toegang geven tot medische zorg, omdat nog veel en veel teveel zwangere vrouwen geen toegang hebben tot pre- en postnatale zorg. Of 5 miljoen Afrikaanse kinderen een jaar lang naar school laten gaan, zodat jonge Afrikaanse levens vol op perspectief hebben. Of 10 jaar lang wereldwijd goede noodhulp bieden."
Groot Nieuws Radio
Willem Pos, voorzitter SGP-jongeren sprak maandagmiddag met Groot Nieuws Radio (1:41:00) over de actie. Willem suggereerde dat het plan van Ploumen mogelijk te maken had met de verkiezingen. "Het lijkt er meer op dat het een statement is wat de minister wil maken."
De SGPJ keurt het plan af. "Het is op geen enkele manier te rechtvaardigen om abortus te promoten", aldus Willem. Onderwijs is een beter doel "Dat heeft op de langere termijn veel meer effect. Ook op gezinsvorming."