De 21-jarige kapster maakt binnenkort een reis naar Azië en wilde als onderdeel daarvan graag vrijwilligerswerk doen, vertelt ze tegen De Gelderlander. Op zaterdag 14 april hoopt ze met een tas vol gedoneerde kappersspullen te vertrekken.

Van Schaaijk was eerst van plan te helpen bij een van de bestaande projecten van hulporganisatie Young Focus. "Mijn vader zei toen: Waarom ga je zelf niet lesgeven? Eerst twijfelde ik, want ik had nog nooit zoiets gedaan. Maar daarna dacht ik: Waarom eigenlijk niet? Ik heb niets te verliezen en de jongeren hebben er veel aan."

Lokaaltje

De mensen van de hulporganisatie vonden het gelijk een goed idee. Van Schaaijk: "Zij hebben een lokaaltje geregeld en zeventien leerlingen geselecteerd die ik een maand lang drie dagen in de week het kappersvak ga leren. Ook geef ik twee mensen van de organisatie les, zodat zij daarna door kunnen gaan met het project."

Bij kapperssalon Hizi Hair, waar Van Schaaijk werkt, krijgt ze veel enthousiaste reacties. "Mijn trainer heeft mijn lesplan nagekeken en gaf me veel tips. Ik ga rollenspelen doen. Bijvoorbeeld over hoe je een klant moet ontvangen. Als je alleen dingen van een papiertje opleest, onthouden mensen het niet."

Blog

Bij de salon zamelde de Wageningse ook geld in voor onder andere scharen en oefenpoppen en zorgde ze voor een website. "Veel klanten hebben geld in het inzamelpotje bij de kassa gegooid en gezegd dat ze mijn blog zullen volgen.’’