De nieuwe bbl-opleiding start in september volgend jaar en is het resultaat van een samenwerking tussen de gemeente Rijssen-Holten, de twee roc’s en de zorg­aanbieders die in Rijssen en omgeving werkzaam zijn: SVRO Siloah, de Baalderborg Groep, 
Carinova en Carintreggeland.


 

V.l.n.r. Georg Lindhout (Hoornbeeck College), Carla Kerkdijk (Carint Reggeland), wethouder Tijhof, Maayke Bergman (ROC van Twente), Jan Boertje (SVRO), Anja Winkelaar (Baalderborggroep) en Mandrie van den Berg (gemeente Rijssen-Holten) met de overeenkomst. 


 

De studenten van de nieuwe opleiding krijgen ook een leer-werkplek bij de deelnemende partijen. Er wordt op dit moment gezocht naar een geschikte locatie, het liefst zo dicht mogelijk bij het NS-station.

Verheugd
Onderwijswethouder Tijhof (CU) toonde zich dinsdag verheugd over de nieuwste loot aan de Rijssense onderwijsstam. „Het is een mijlpaal voor Rijssen dat deze partijen elkaar hebben gevonden. We hebben in onze gemeente de afgelopen jaren al middelbare beroepsopleidingen binnengehaald voor de bouw-, metaal- en transportsector. Deze zorgopleiding past daar goed bij.”

Tijhof wil onderwijs zo dicht mogelijk bij de leerlingen aanbieden. „Juist ook omdat we in onze gemeente mensen nodig hebben die onze samenleving goed kennen. In de zorg speelt identiteit een rol. Door de komst van de nieuwe zorgopleiding kunnen we nog beter aan de vraag vanuit de samenleving tegemoetkomen.”

Ook locatiedirecteur Georg Lindhout van het Hoornbeeck College toonde zich positief over de nieuwe samenwerking. „Uiteraard stemmen we ons lesprogramma af met onze samenwerkings­partners, maar de reformatorische identiteit van onze opleiding loopt geen gevaar.”

Duidelijk profiel
Als het Hoornbeeck College start met een eigen lesgroep, krijgen die studenten les van eigen docenten. „We hebben een duidelijk profiel en dat blijft zo, want dat vraagt ook het veld, denk aan zorgcentrum Maranatha en gehandicapten­instelling Siloah, waarvoor wij onze studenten opleiden en waar onze studenten hun leer-werkplek krijgen.”

Volgens projectleider Mandrie van den Berg van de gemeente Rijssen-Holten is er sprake van een unieke situatie. „Het Hoornbeeck College is het enige roc dat landelijk werkt en dat mag meebewegen naar de plek waar vraag is naar mensen in de zorg. Dat betekent dat leerlingen van de Rijssense scholen voor voortgezet onderwijs nu in Rijssen kunnen worden opgeleid.”