De Farizeeën willen het wel eens weten. Ze gaan naar Jezus toe met de vraag: ‘Meester! Wat is nu het grote gebod in de wet?’ De Heere Jezus herhaalt dan de woorden van God uit Deut.6:5 ‘Gij zult de HEERE, Uw God, liefhebben met uw ganse hart en met uw ganse ziel en met al uw vermogen.’ Het woord ‘liefhebben’ staat centraal. Liefde is de kern van het leven met de Heere.
Als de vonken overspringen tussen een jongen en een meisje, hebben we het over verliefdheid. De liefde tussen twee mensen hier op aarde kun je als voorbeeld nemen als je nadenkt over het dienen van de Heere. Want ook daarin staat de liefde centraal.
- Aan liefde gaat kennis vooraf. Want hoe kun je iemand liefhebben die je niet kent? Tegelijk is het ook waar dat je in de liefdesrelatie elkaar steeds beter leert kennen. In de Bijbel maakt God Zichzelf bekend, dáar leren we Hem kennen. De Heilige Geest verlicht het verstand en laat ons de deugden van God ontdekken, zoals Zijn heiligheid, wijsheid, geduld en genade.
- Als je elkaar liefhebt, wil je elkaar zo vaak mogelijk zien en spreken. Als je God liefhebt, zoek je Zijn aanwezigheid. Je wilt Hem zoveel mogelijk ontmoeten; daarom ga je naar de kerk, zoek je Hem steeds in Zijn Woord en wil je met Hem spreken in je gebeden.
- Als je verliefd bent, kun je er niet mee leven als je vriend(in) ook nog van een ander houdt. Je wilt hem/haar helemaal. Ook God vraagt van ons om Hem lief te hebben met ons hele hart. Hij wil niet dat wij onze liefde delen tussen Hem en de wereld/zonde.
Ongelooflijk hoe je leven verandert door de genade van God. Door Zijn liefde wil je Zijn Woord bewaren en doen. Je wilt wandelen zoals Jezus Christus gewandeld heeft, je gaat haten wat tussen jou en God in staat, je vraagt je bij een keuze af wat Jezus gedaan zou hebben. Het ‘Volg Mij!’ krijgt gestalte in je leven.
Hoe is dat mogelijk? Onze liefde tot God komt niet vanuit onszelf, maar het is een wederliefde van dat wat Christus in ons hart heeft gelegd. 1 Joh.4:19: ‘Wij hebben Hem lief, omdat Hij ons eerst liefgehad heeft.’ Het dienen van de Heere is geen last, maar een lust. Geen moeten, maar een mogen. Dan zing je mee met David in Psalm 119:49 ‘Hoe lief heb ik Uw wet! Het is mijn doel om de ganse dag haar ijverig te betrachten!’