Dat heeft de NOS zelf gemeld. Het incident werd bevestigd door burgemeester Pieter Broertjes van Hilversum.
Wat zich precies heeft afgespeeld, is nog onduidelijk. Mogelijk is de man de regiekamer van het NOS Journaal binnengegaan. Hij zou een groot wapen met een geluidsdemper bij zich hebben gehad.
NOS-verslaggever Martijn Bink zegt tegenover RTL Nieuws dat de man naar een lege studio is gedirigeerd, waarna de politie werd gewaarschuwd.
Het Achtuurjournaal is onderbroken. In plaats daarvan wordt een melding getoond dat er „in verband met omstandigheden” geen uitzending is.
Alle medewerkers van de NOS moesten het pand verlaten. Hulpdiensten zijn massaal aanwezig op het Mediapark, waar het pand van de NOS zich bevindt.
Dit bericht wordt aangevuld.