Dat zegt Van Dijk in een interview met cip.nl. Het Christelijk Informatie Platform bevroeg de EH-directeur over haar nieuwste boek "Oefenen in verlangen", dat in april uitkomt.
Ze schrijft daarin over verschillende aspecten van verlangen. "Opvoeders mogen jongeren perspectief bieden en hen meenemen in lonkende vergezichten, om hen uit te dagen zelf van betekenis te zijn op deze aarde. Hoe wil je een fakkeldrager zijn van het Koninkrijk van God, is dan de vraag? Die vraag zouden ouders kinderen moeten meegeven", aldus Van Dijk.
Dat jongeren en ouderen vaak niet goed naar elkaar luisteren, wordt volgens Van Dijk in veel gevallen veroorzaakt door de overprikkelde cultuur waarin we leven en de drukke agenda’s die afgewerkt moeten worden. "Daardoor kom je er niet aan toe om echt je te verdiepen in de ander. Als er een werkelijk verlangen naar de ander is, zijn er bijzondere ontmoetingen mogelijk, is mijn ervaring. Mensen snakken ernaar om gekend en gezien te worden in ‘real life’."