Nieuws? „De verbijstering dat de meeste kranten maandag als belangrijkste opening hadden dat een voetballer van het Nederlands elftal een spiertje verrekt heeft. Het moet echt niet gekker worden. Maar ik ben wel blij dat ze nu in de finale staan."

Passie? „De zoektocht naar de oorzaken van crimineel gedrag bij jongeren en vooral de zoektocht naar werkzame methoden. We weten nog zo weinig. Hoe meer we ontdekken, des te meer beseffen we hoe onwetend we zijn. Wat stuurt ons gedrag en hoe beïnvloeden we dat op een gunstige manier?"

2010? „Den Hey-Acker heeft een nieuwe bestemming gekregen: de behandeling van strafrechtelijke minderjarigen. De jeugdinrichting heeft zich verder ontwikkeld tot professionele behandelinrichting voor jongeren met forse gedragsstoornissen."