-

Maandag 11 maart

Lezen: {Psalm 22:17-32# http://www.statenvertaling.net/bijbel/psal/22.html}; Bidden en aanbidden

Wat is bidden voor jou? Dat is een vraag waar je misschien niet dagelijks over nadenkt. Toch is het goed om daar vandaag eens over na te denken. Is het alleen vragen stellen aan de Heere? Is het een verlanglijstje bij de Heere neerleggen? Of mag je, door genade, Hem ook in je gebed loven, zoals David doet in het gedeelte wat je vandaag uit de Bijbel hebt gelezen? Geen lege en holle woorden, maar Hem loven met je hart, zoals je het leest in vers 26: “Van U zal mijn lof zijn in een grote gemeente; ik zal mijn geloften betalen (uit dankbaarheid) in tegenwoordigheid dergenen, die Hem vrezen.” Hem danken, aanbidden en loven voor wat Hij gedaan heeft om naar deze aarde te komen om te lijden en te sterven voor zondige mensen. Voor jou?

Zingen: {Psalm 22:13# http://www.online-bijbel.nl/psalm/22/}

-

Woensdag 13 maart

Lezen: {Psalm 40:10-18# http://www.statenvertaling.net/bijbel/psal/40.html}; Wachten en bidden

Vandaag is het biddag in veel gemeenten in ons land. Een dag waarop je stil mag staan bij je afhankelijkheid van de Heere. Een dag waarop we je jouw blik omhoog slaan om te vragen om hulp voor het komende seizoen. Hulp bij je studie, hulp bij je examen, hulp bij je stage, hulp op je werk, hulp in je persoonlijke omstandigheden. Zonder Zijn zegen zal ons werk in het komende seizoen niet lukken. Wij weten niet wat er op ons pad zal komen. De toekomst is voor ons verborgen.

Maar bij alles wat er het komende seizoen gebeurt, hoop ik dat je mag zeggen: “Gij zijt mijn Hulp en mijn Bevrijder; o mijn God, vertoef niet.” Wachtend op Zijn zegen, biddend om Zijn zegen.

Zingen: {Psalm 40:8# http://www.online-bijbel.nl/psalm/40/}

-

Vrijdag 15 maart

Lezen: {Psalm 69:11-22# http://www.statenvertaling.net/bijbel/psal/69.html}; Bidden en smeken

Gisteren ging het al over aanhouden in het gebed. Daar gaat het vandaag weer over. Want als je het gedeelte uit Psalm 69 van vandaag leest, dan gaat David verder met vragen en bidden. Hij smeekt de Heere om hulp, maar wijst de Heere ook op Zijn goedheid, trouw en barmhartigheid. Lees vers 14 en 17 nog eens goed door.

Smeken… Weet je wat dat is? Dan kan je alleen nog maar aanhoudend “Alstublieft…” zeggen. Smeken is bidden vanuit het besef van je eigen kleinheid en nederigheid. Bidden in het besef dat je niets verdiend heb. Psalm 130 zegt: “Zo Gij in het recht zou treden en gadeslaan, onze ongerechtigheden, wie zou er dan bestaan?” Maar alles wat je hebt en krijgt, is alleen uit en door Gods genade. Dan mag je je lege handen aan de Heere laten zien en vragen, smeken: “Wilt U ze vullen, Heere?”

Zingen: {Psalm 130:2# http://www.online-bijbel.nl/psalm/130/}

-

Klik hieronder voor een printbare versie van het bijbelrooster.


-

Zondag 10 maart

Lezen: {Psalm 22:1-16# http://www.statenvertaling.net/bijbel/psal/22.html}; Lijden uiten in gebed

Klagen… Iedereen klaagt wel eens. Dít gaat niet goed en dát gaat niet goed. Wat is er dan fijner om eens even flink je hart te luchten bij andere mensen. Het kan opluchten als iemand anders je een luisterend oor biedt. David ‘klaagt’ in Psalm 22 bij Iemand anders. Hij gaat in gebed tot de Heere. Hij vertelt alles wat er mis gaat tegen de Heere. David weet dat de Heere alleen kan helpen! Lees maar in vers 12: “Zo wees niet verre van mij, want benauwdheid is nabij; want er is geen helper.” Hij vertrouwt in al zijn zorgen op de Heere, ook al lijkt het net of de Heere er niet is.

Bidt je in dat vertrouwen in alle moeilijke dingen van je leven tot de Heere? Dat mag, want Hij hoort je stem, je smekingen en je klagen. Weet je waarom? Omdat God Zijn Zoon niet hoorde, toen Hij aan het kruis de woorden van Psalm 22 uitriep: “Mijn God, Mijn God, waarom hebt Gij Mij verlaten.”

Zingen: {Psalm 22: 6# http://www.online-bijbel.nl/psalm/22/}