-
Woensdag 8 mei
Christus blijft altijd
Lezen: {Mattheus 28:16-20#http://www.statenvertaling.net/bijbel/matt/28.html}; Zingen: {Psalm 21 vers 4 en 5#http://www.psalmboek.nl/psalmen.php?psID=21}
Christus heeft aan Zijn discipelen beloofd dat Hij altijd bij hen zal zijn, toch is Hij opgevaren en heeft Hij hen verlaten. Christus kan zeggen: “Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde (…) En zie, Ik ben met ulieden als de dagen tot de voleinding der wereld.” Hij is wel opgevaren, maar naar Zijn Godheid, majesteit, genade en Geest zal Hij altijd bij Zijn kerk zijn. Vier belangrijke woorden lees je hier: Christus is waarachtig God; Hij is ook de Koning der koningen, maar op Zijn lippen is ook genade uitgestort en de Heilige Geest wordt ook wel de Geest van Christus genoemd. Wat is het een onbevattelijke troost dat de Heere Jezus dit heeft gezegd: “Ik ben met u, elke dag.” Christus blijft altijd.
De Heere Jezus is er aan elke begin van de dag. Hij is er in blijde dagen, Hij is er in droevige dagen, Hij is er als je werkt, als je slaapt. Hij is er altijd. Hij is er trouwens ook als je Hem niet kunt vinden en je Hem mist, of als jij helemaal niet naar Hem zoekt en over Hem nadenkt…
Ken je Zijn tegenwoordigheid in je leven? Kun je zonder Hem? Of begin je elke dag op je knieën om Zijn hulp, Zijn leiding en Zijn genade in je leven? Als jezelf kent als een zondaar, een bedelaar dan heb je Hem steeds weer nodig, want je moet van genade alleen leven. In eigen kracht kun je niet tegen de zonde strijden, maar Hij heeft gezegd: “Ik ben met ulieden al de dagen tot de voleinding der wereld.”
Vraag: Christus is er altijd. Hij ziet je overal. Is dat een troost voor je, of schrikt het je af?
-
Vrijdag 10 mei
Achtergebleven
Lezen: {Johannes 14: 15-26#http://www.statenvertaling.net/bijbel/joha/14.html}; Zingen: {Psalm 89: 7#http://www.psalmboek.nl/psalmen.php?psID=89}
De Heere is opgevaren naar de hemel. Hij laat Zijn discipelen achter. Ze hadden zelfs op de dag van de Hemelvaart nog aardse verwachtingen van Jezus. Ze vroegen: “Heere, zult Gij in deze tijd aan Israël het Koninkrijk wederoprichten?” De Heere Jezus geeft hierop een antwoord: “Het komt u niet toe, te weten de tijden of gelegenheden die de Vader in Zijn eigen macht gesteld heeft.” Geen speculaties, maar een heldere opdracht: “Maar gij zult ontvangen de kracht des Heiligen Geestes, Die over u komen zal; en gij zult Mijn getuigen zijn.”
De discipelen blijven achter, maar ze zijn getuigen van het heilswerk van de Heere Jezus Christus. De Heilige Geest zal komen en zal hen “alles leren” en “indachtig maken alles wat Ik u gezegd heb.” Wat een wonder dat de Heere niet luistert naar de dwaasheid van goedbedoelende mensjes. Hij heeft ze niet nodig, maar Hij schakelt hen in om getuigen te zijn, tot aan het einde van de aarde. Daarom mag jij het Woord van de Heere hebben. Dat is, omdat Christus Zijn Geest beloofd heeft. Dat is, omdat die Geest gekomen is. De Heere Jezus heeft in Zijn leven op aarde de zaligheid verworven, maar nu, in de hemel, past Hij door Zijn Geest die zaligheid ook toe in de harten van zondaren. Dat de discipelen achterbleven was dus nodig, zodat jij en ik ook zouden horen van deze blijde boodschap.
Vraag: Verlang jij ook biddend naar een plek in Gods Koninkrijk om getuigen te zijn van Christus?
-
Zondag 12 mei
Veel woningen
Lezen: {Johannes 14: 1-14#http://www.statenvertaling.net/bijbel/joha/14.html}; Zingen: {Psalm 103: 5#http://www.psalmboek.nl/psalmen.php?psID=103}
Christus is opgevaren naar de hemel om daar te bidden voor Zijn onderdanen, die Hij Zelf gekocht heeft. Maar, Hij is ook het Hoofd van Zijn christelijke gemeente. Eenmaal zal Hij al Zijn lidmaten tot Zich nemen in de hemel. Hij bereidt plaats voor een ieder persoonlijk. In het huis van Zijn Vader zijn vele woningen. Christus heeft het Zelf tegen Zijn jongeren gezegd: “In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen; anderszins zo zou ik het u gezegd hebben; Ik ga heen om u plaats te bereiden.” De Heere Jezus zegt dus: “In de hemel is heel veel plaats.” En Hij bekrachtigt dit met “als dat niet zo was, zou Ik het u gezegd hebben.” Dit woord is dus waar.
Wij denken vaak zo menselijk van God. Wij denken zo vaak dat Hij ons niet nodigt. Maar dat is niet waar. Hij nodigt ook jou. Er is blijdschap in de hemel over één zondaar die zich bekeert. Hij roept je. Je hoort Zijn stem in de prediking. Wat is het nodig dat de weerstand tegen die roep breekt en dat je met je hart verstaat: “De Meester is daar en Hij roept u”. Wanhoop aan jezelf, maar nooit aan de genade. Bij God is ruimte en plaats. Hij handelt nooit met ons naar onze zonden. Jezus Christus is een betrouwbare Koning. Zijn woorden zijn echt waar.
Vraag: Hoe komt het dat we zo vaak twijfelen aan de woorden van de Heere Jezus?
-
Klik hieronder voor een printbare versie van het Bijbelrooster.
-
Dinsdag 7 mei
Opgevaren
Lezen: {Hebreeen 9:24-28#http://www.statenvertaling.net/bijbel/hebr/9.html}; Zingen: {Psalm 32:1#http://www.psalmboek.nl/psalmen.php?psID=32}
Deze week is het de week van Hemelvaartsdag. Misschien heb je vakantie. Misschien ben je weg of ga je nog weg. Maak altijd - of je nu druk bent, of je vakantie hebt - tijd om Bijbel te lezen en te bidden. Soms zijn dingen niet zo makkelijk te begrijpen. Daarbij kun je geholpen worden. Een belangrijk hulpmiddel om de Bijbel te begrijpen is de Heidelbergse Catechismus. Dit boekje legt uit wat wij geloven. Daarbij gaat het niet om droge kennis, maar om kennis van jouw enige troost in leven en in sterven. Deze troost is dat je niet meer jezelf toebehoort, maar je Zaligmaker, Jezus Christus.
Wat is er nodig om dit te weten? Je moet weten hoe groot je zonden zijn, hoe je van je zonden verlost wordt en hoe je God daarvoor zult dankbaar zijn. Je hebt een waar geloof nodig om Christus ingelijfd te worden en al Zijn weldaden aan te kunnen nemen. De Heere werkt dit geloof in zondaarsharten door Zijn Geest. Deze week staat de Hemelvaart van Christus centraal en de betekenis van dit feit voor jou.
De Catechismus zegt dat Christus opgevaren is naar de hemel, voor het oog van zijn discipelen. Hij is in de hemel “ons ten goede”. Kun jij dit nazeggen? Hij is in de hemel en Hij bidt voor Zijn kinderen. Zonder het gebed van deze Middelaar kunnen Gods kinderen niets, maar Hij houdt ze vast. Hij stelt Zijn bloed als bedekking voor hun schuld voor aan Zijn Vader. Maar, Jezus heeft ook gezegd: “Ik heb nog andere schapen, die van dezen stal niet zijn; deze moet Ik ook toebrengen”. Zorg dat je erbij komt!
Vraag: Hoe zou jij het geloof in de Hemelvaart uitleggen aan je niet-christelijke collega of klasgenoot?