Dat meldde woensdag TU Delta, het weekblad van de Technische Universiteit Delft.
Het is de onderzoekers te doen om het luidsprekertje in de wenskaart. Dat verbouwen zij tot een sensor die regenval meet door de druppels te tellen die erop vallen. Zij willen deze sensoren gebruiken om in Afrika een netwerk van ruim 20.000 weerstations te bouwen van nog geen 100 euro per stuk.
De elektronica in die weerstations halen de onderzoekers ook uit bestaande consumentenelektronica. Zij gebruiken bijvoorbeeld ook sensoren uit een Wii-spelcomputer om de windsnelheid te meten. De gegevens die zij zo vergaren, zijn een aanvulling op de data die weersatellieten verzamelen.
De onderzoekers willen hun vinding niet alleen inzetten in Afrika. Komende zomer gebruiken zij de apparaatjes in hun eigen stad Delft voor een studie naar het klimaat in een stedelijke omgeving. De wetenschappers willen onder meer ontdekken welke invloed hoge gebouwen hebben op regenval.
tekst en beeld ANP