Annemarie en Jaco Verweij (23) beginnen weer te lachen als ze denken aan vorig jaar. Zittend aan de keukentafel in het ouderlijk huis van Annemarie in Vlist, haalt het tweetal herinneringen op aan die bewuste zaterdagavond in oktober. Het was de dag voor Annemaries 21e verjaardag. Al maanden hadden ze samen zitten bakkeleien over een mogelijke auto voor haar. Een oude BMW, dát moest het worden. Maar ja, wat voor type?

„Ik had foto’s naast elkaar gelegd van een BMW 2002 en een 1802. De 2002 vond ze mooier, maar die heeft geen ronde achterlichten”, vertelt Jaco. „En dat wilde ik per se”, vult Annemarie aan. Dus tikte Jaco halverwege vorige jaar een 1802 op de kop die hij een paar maanden verborg in een loods op zijn werk, waar hij monteur is van landbouwmachines.

Na flink klussen was de auto, en dus het cadeau, eindelijk rijklaar. Annemarie werd met een smoesje naar buiten gelokt, waar haar mond openviel van verbazing. Daar stond een feloranje BMW 1802. Helemaal voor haar!

Annemarie schreef een verhaal over haar verjaardagscadeau als inzending voor de autoactie van Puntuit. En ze won. Daarom mag ze, zoals beloofd, op deze woensdagmorgen rijden in een gloednieuwe BMW Z4. Waarom kiest ze voor zo’n sportieve tweezitter? „Ik geef Nederlands op de Guido de Brès in Rotterdam. Daar heb ik aan de leerlingen gevraagd welke auto ik moest kiezen. We zijn alle soorten BMW’s afgegaan en de meesten vonden de Z4 het best bij mij passen.”

Ze heeft geen spijt van haar keuze. Met de nodige bravoure stapt ze achter het stuur. Jaco, die naast haar zit, heeft ondertussen het knopje gevonden om er een cabriolet van te maken. Er is geen zon, maar koud is het ook niet. Starten, in z’n versnelling en wegrijden. Ja, dat is de bedoeling. Maar de auto weigert van z’n plek te komen. „Ehm, waar zit de handrem?” Het is een elektronisch exemplaar, dat met een klein hendeltje te bedienen is. Je moet het maar weten.

Annemarie en Jaco rijden weg en scheuren overal en nergens naartoe. Als ze terugkomen, spreken hun gezichten boekdelen. „Wat een auto! Zó snel. En hij ligt als een huis op de weg.” Jaco steekt zijn bewondering niet onder stoelen of banken. „Heel wat anders dan mijn oudje”, vindt Annemarie. Maar toch zou ze niet willen ruilen. Want ja, zo’n Z4 is wel snel en mooi, maar ook helemaal nieuw. „En hij is niet oranje.”

Klik hier voor de winnende inzending in de autoactie van Puntuit.