Janneke Stolker (16) uit Dordrecht doet dit jaar vmbo-examen op het Wartburg College locatie Marnix. Wekelijks vertelt zij haar ervaringen.
Eindelijk, de examens zitten erop. Die van deze week waren toch moeilijker dan ik dacht.
Maandag had ik Nederlands, dinsdag was ik vrij en woensdag had ik eerst geschiedenis en daarna Engels. Vooral Engels was moeilijk. We hadden meerkeuzevragen, maar ik snapte de tekst niet goed. Zal er wel mee te maken hebben dat ik te weinig woorden ken.
Donderdagmiddag had ik scheikunde. Dat viel gigantisch tegen. Ik kon me heel niet goed concentreren. Het is sowieso een van mijn lastigste vakken. Er waren behoorlijk wat vragen waarop ik het antwoord echt niet wist, terwijl ik het toch goed had geleerd. Ik denk dat dit cijfer niet zo goed gaat uitpakken.
Eigenlijk heb ik nu al een beetje vakantie, mag ook wel toch? Ik ga lekker met mijn ouders en mijn zusjes mee varen. En verder is het de komende weken wachten op de uitslag. Maar daar houd ik me voorlopig nog niet zo mee bezig. Eerst lekker genieten.