Martijn den Hollander reisde af naar de P. C. Hooftstraat in Amsterdam. Genoeg rijkelui zou je denken, maar of ze ook willen ruilen is natuurlijk de vraag. Zijn buit? Een paar chique sokken en twee boekjes van evangelist Krijgsman uit Amsterdam.
Jan Mark ten Hove reed half Nederland af. Hij bracht een bezoek aan de Jeugdbond Gereformeerde Gemeenten in Woerden, Woord en Daad in Gorinchem en de SGP-fractie in Den Haag. Niet voor niets: Jan Mark was een paraplu, vier boekjes, een dvd en een kwartetspel rijker.
Voor Machteld Brouwer leidde de ruilactie naar de oud-Veluwse markt in Barneveld. Maar ze moest zelfs letterlijk afdruipen. Door de hevige stortbuien werd de markt voortijdig afgebroken. Toch kwam ze terug met een deftige damestas.
Veiling
De beurs Naar Buiten begin deze maand was natuurlijk een prima mogelijkheid om de geruilde spullen van deze drie redacteuren te veilen. De Segwayrace trok veel kijkers. Ondanks de duidelijke oproep om na afloop nog even te blijven staan voor de veiling voor hongerend Afrika liepen de meeste mensen weg. Toch maar een poging.
De damestas bracht een tientje op. Maar toen de vrouw het object van dichtbij bekeek, mocht Puntuit het nog eens veilen. Het geld konden we houden. Een boek over evangelisatie leverde ook 10 euro op, evenals de paraplu van Woord en Daad.
De tas ging nog een keer in de verkoop, samen met een boek. Yes, 20 euro. Maar weer hoefde de koper bij nader inzien de tas niet. Zó lelijk was-ie toch ook weer niet?
Voor de paar sokken uit de P. C. Hooftstraat ving Puntuit 20 euro, terwijl het kwartetspel voor 3,50 euro van eigenaar wisselde.
Uiteindelijk hebben Martijn, Jan Mark en Machteld samen 92 euro opgehaald.
Klapper
De klapper kwam met de vierde aflevering van de ruilactie. Michiel Kerpel versloeg zijn collega’s met verve. Hij reisde af naar camping Schoolzicht in Aagtekerke.
Kilo’s aan etenswaren, een paar fietsen, stoelen, vliegers, schepnetten, schoonmaakmiddelen, werkhandschoenen, flessen wijn –allemaal geruild of gekregen– werden tijdens een veiling op de camping zelf verkocht. Dat bracht maar liefst 1203 euro in het laatje.
Michiel over zijn winst: „Voor de eer is het leuk. Maar het moet gezegd: zonder de enthousiaste hulp van een serie kampeerders was het nooit gelukt. Daarnaast is het belangrijkste dat dit mooie bedrag naar een goed doel gaat.” Het geld is bestemd voor de gezamenlijke noodhulpactie Oost-Afrika van Woord en Daad, ZOA-Vluchtelingenzorg, Red een Kind en Dorcas.
Gisteren is de opbrengst –een dikke stapel bankbiljetten– overhandigd aan Corjan Rink, hoofd communicatie en fondsenwerving particulieren bij Woord en Daad. Corjan: „Mooi dat zo’n actie spontaan in de zomerperiode wordt georganiseerd. En dat voor de hongersnood in Afrika. Honger houdt geen rekening met vakanties.”
----
Verhaal gemist?
{Klik hier#puntuit.nl/ruilen} voor de afzonderlijke belevenissen en extra foto’s van de ruilacties van Martijn, Jan Mark, Machteld en Michiel.