Buitenland

NAVO wil Europa en Canada om meer militaire capaciteit vragen

De NAVO wil de Europese bondgenoten en Canada vragen hun wapen- en uitrustingsvoorraden in de komende jaren met ongeveer 30 procent te vergroten. Dit meldt een hoge functionaris van de alliantie.

ANP
21 March 2025 06:20Leestijd 1 minuut

De alliantie bespreekt momenteel nieuwe doelstellingen voor de militaire capaciteiten van de NAVO-bondgenoten. Deze moeten de oude doelstellingen van voor de Russische invasie in Oekraïne actualiseren. De NAVO-landen kunnen de nieuwe doelstellingen in juni aannemen tijdens de bijeenkomst van de ministers van Defensie in Brussel.

Dit vereist een enorme financiële inspanning van de meeste Europese bondgenoten en Canada. De Amerikaanse uitgaven hoeven niet te worden gewijzigd, voegden functionarissen eraan toe.

Volgens de NAVO-functionaris duurt het implementeren van deze doelen 5 tot 15 jaar. Het moet leiden tot een veel sterkere Europese en Canadese strijdmacht binnen de NAVO die minder afhankelijk is van de Verenigde Staten.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer