Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    „Toen zag ik mijn vriendin. Ze lag naast de deur. Dood.”

    Je vriendin voor je ogen zien sterven. Vermoord door een 17-jarige oud-scholier. Het overkwam Nadja, een 14-jarige leerlinge van de Albertvilleschool in het Duitse Winnenden. De plaats waar Tim Kretschmer zestien mensen koelbloedig van het leven beroofde.

    Woensdagmorgen om halfacht startten de lessen op de Duitse havo. Krap twee uur later volgden de verschrikkelijkste minuten uit Nadja’s leven. „Tijdens de scheikundeles rond halftien hoorde ik schoten op de gang. Iemand kwam binnen en riep dat we de deur moesten sluiten. We doken weg achter een kast.”

    Duitse scholieren rouwen na het bloedbad.

    Duitse scholieren rouwen na het bloedbad.

    Op dat moment was Tim Kretschmer, een ex-scholier die vorig jaar zijn diploma haalde, al begonnen met zijn wraak-actie. Gewapend met een pistool van zijn vader en honderden stuks munitie bezocht hij zijn oude school. Zijn doel: de klassen 9c en 10d, vergelijkbaar met de derde en de vierde klas van de middelbare school in Nederland.

    In het klaslokaal van Nadja brak paniek uit. „Iedereen begon te huilen. Tegelijk schoot door me heen dat we stil moesten zijn, omdat we anders de aandacht van de moordenaar zouden trekken.”

    Ondertussen schoot Kretschmer elders in het gebouw zijn pistool leeg op weerloze slachtoffers. De opgesloten klas in het scheikundelokaal werd uit zijn lijden verlost door een lerares. Nadja: „Eerst dachten we dat het de moordenaar was, die met ons kwam afrekenen. Ik was ervan overtuigd dat het voorbij was. Nu kan ik alles nog navertellen. Mijn beste vriendin niet. Hij heeft haar vermoord.”

    Ook Patrick (15) overleeft de schietpartij. „We hadden Duits toen Tim, de moordenaar, plotseling binnenkwam. Helemaal in het zwart en zwaar bewapend. Ik dacht eerst nog dat het een stunt was. Toen begon hij te schieten. Hij zei niks, maar schoot alleen.”

    Patrick beschrijft het lugubere scenario: „Tim schoot lukraak. Maar naast me zag ik klasgenoten in elkaar zakken. Met twee anderen kantelde ik een tafel om. Daaronder zochten we dekking. Plotseling merkte ik dat ik geraakt werd. In mijn rug, arm en wang. Toen werd het stil. Plotsklaps was hij weer weg. Zo snel als we konden, hebben we de deur van de klas gebarricadeerd. Daarna zag ik mijn vriendinnetje Chantal. Ze lag naast de deur. Dood.”

    Reacties (70)

    «  1  2  3  4  5  »  
    margroet
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2881

    vreselijk... HOE kan je zo iets doen???

     B3VA is the best..
    corianne
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:107

    ik moet er niet aan denken dat ik een geliefde van mij zomaar word dood geschoten. vreselijk!! God steunt de rouwdragende!

     Corianne Slegh
    miekiedo
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:14

    nee tog ik zal dood s bang geweest zijn!!!!!!!!!!

     

    a_noniem
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:57

    Je zou er maar bij zijn

    en dan denken, straks ben ik aan de beurt...

    heftig!

    reintju
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:115

    Dat kan en mag niet nog een keer gebeuren..!!!!

    Jobut
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:28

    verschrikkelijk gewoon!!!

    stel je eens voor zelf in die klas te moeten zitten!

    aapjee
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:35

     

    little_flower
    stagiair schreef op vrijdag 13 maart 2009 - 16:13

    Yord;;;

    Alweer fouten::

    De kop suggereet dat her Nadja was die haar vriendin voor haar ogen zag  vermoord worden, maar dat was Patrick staat later...

    Ik weet wel dat dit een koude reactie lijkt op dit verschrikkelijke nieuws, maar graag wel correcte info ajb!

     


    Het is geen fout! er staat: Ook Patrick (15) overleeft de schietpartij. eerst gaat het over Nadja daarna over Patrick! snaptu? heel veel sterkte, mensen!

    charlotte
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:33

    O WAT VRESELIJK!

    HET IS TOCH GEWOON ECHT NIET ONDER WOORDEN TE BRENGEN!

    IK ZOU UIT PANIEK ECHT VRESELIJK GAAN GILLEN WAT EEN MOORDENAAR

    HIJ ZORGT VOOR VEEL PANIEK IN HET LEVEN!!! IK ZOU ME IJGEN IK WEET NIET WAT SCHRIKKEN ALS IK MIJN BESTE VRIENDIN DOOD ZAG LIGGEN!!! VRESELIJK!

    annemarietjuh1
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:49

    wat erg ik weet gewoon niet wat ik moet zeggen zo boos dat ik ben!

    dierenvriend
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:431

     

    schooltas
    verslaggever schreef op vrijdag 13 maart 2009 - 11:23

    Vreselijk..................tjonge   A U B doe gewoon  met Gamespelletjes....of verdriet waar mee je zit...of je gepest bent in verleden zoek Hulp! dit wil

    De Heere ook niet...dat we zo maar iemand vermoorden.....! Bij  Hem zijn uitkomsten..tege alles verdrukking ja alle!

    idd dit is een verschrikkelijk drama sterkte iedereen die dit heeft meegemaakt en nabestaanden, fam, vrienden....


    zeearend
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:13

    niet te zeggen hoe erg!!

    adje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:19

    ha

    vreselijk als je iemand dood naast je duer vind.

    heel veel sterkte met het over leden van: dochter, zus en vriendin.

    ik leef echt met jullie mee

    Xxx

    elisekooiker
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:53

    Ik vind het egt erg

    je vriendin dood zien te liggen op straat

    ik snap niet dat die jongen zo mensen durft dood te schieten

     

    LoveComesAgain
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2239

    Vreselijk.. Dan moet je onverwacht voor God verschijnen.

    plieno
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:79

    gecondoleerd

    «  1  2  3  4  5  »