Smiksel smaksel is favoriet
Fransen, die kunnen koken! En Italianen, die weten pas wat lekker is! Belgen hebben hun friet, Amerikanen hun hotdogs, Britten hun geklutste eieren, Duitsers hun bratwurst. Maar wat hebben wij eigenlijk?
Stamppot. Jaarlijks worden kilo’s en kilo’s stamppot verslonden, zo blijkt uit onderzoek van Unox. Zelfs kinderen, die toch het meest kieskeurig zijn, lusten er wel pap van.
Bijna alle kids (92 procent) eten dan ook stamppot met rookworst. En in de winter staat dit gerecht zelfs één keer per week op tafel. De jonge smulpapen zouden het liefst nog vaker stamppot willen eten: ruim een derde van de kinderen ziet de maaltijd graag het hele jaar door op het menu staan. Onder kinderen (34 procent) is boerenkoolstamppot het populairst, terwijl ouders (37 procent) de voorkeur geven aan andijviestamppot.
Stamppot krijgen we letterlijk met de paplepel ingegoten: de helft van de kinderen krijgt al stamppot op eenjarige leeftijd en bijna een kwart zelfs voor zijn eerste verjaardag.
En, zo blijkt, geen stamppot zonder rookworst! Twee derde van de kinderen eet het liefst rookworst bij de stamppot. Een derde van de kinderen vindt de rookworst lekkerder dan de stamppot.
Kinderen noemen de Hollandse wintermaaltijd ook wel hutsefluts, stimpstamp, smiksel smaksel, ijzerman-eten of panprakkie.
Om de stamppot nog lekkerder te maken voor de kinderen, voegt een derde van de ouders een geheim ingrediënt aan de stamppot toe. Spek bijvoorbeeld (24 procent), ananas (13 procent) en kaas (12 procent).
Op de vraag wat zij het liefst zelf zouden willen stampen, noemen sommige kinderen appel met knakworst, koek met slagroom en vlokken, snoep of een familielid.
Reacties (18)
joppytjuhh verslaggever | vrijdag 7 november 2008 - 17:43 | ![]() |
aantal posts:1138 | jaaah andijvie is egtt so lekkur aah.. -xx- | |
KUZZZ ies van mij <3 ILOVEU |
goesenaar correspondent | vrijdag 7 november 2008 - 19:41 | ![]() |
aantal posts:246 | ik houd zelf ook niet zo van stampot boerenkool maarja ieder zn smaak verschilt |
super-schatig-meisje redacteur | vrijdag 7 november 2008 - 20:18 | ![]() |
aantal posts:281 | bah lijk mij smeerig |
darling redacteur | zaterdag 8 november 2008 - 10:27 | ![]() |
aantal posts:367 | k vin boerekol hirluk |
leen redacteur | zaterdag 8 november 2008 - 10:47 | ![]() |
aantal posts:635 | mmm lekkell |
horsefan bezorger | zaterdag 8 november 2008 - 16:18 | ![]() |
aantal posts:8 | boerenkool vin ik hirluk is mijn favoriet dan ok vooral mt worst |
ariettez redacteur | zaterdag 8 november 2008 - 16:58 | ![]() |
aantal posts:325 | so man weet je hoe lekker!! vooral die worst mmmmmmmmmmmmmmmmmm........... | |
hoi hoi allemaal |