Friet bevat kankerverwekkende stof
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Duitse wetenschappers hebben aangetoond dat friet en chips het kankerverwekkende bestanddeel glycidamide bevatten. Dat deelden de geleerden van de Technische Universiteit München maandag mee naar aanleiding van eigen onderzoek.
Glycidamide ontstaat bij het verhitten van aardappelproducten. De stof is veel gevaarlijker voor de gezondheid dan acrylamide, een schadelijke stof die zes jaar geleden in patat werd vastgesteld.
Bij zoogdieren kan zelfs een geringe dosis glycidamide al leiden tot celmutaties in het lichaam, aldus de wetenschappers. De onderzoekers vertelden niet of de liefhebbers massaal moeten stoppen met het consumeren van friet en chips.
Reacties (41)
willem_van_oranje redacteur | maandag 18 augustus 2008 - 18:58 | ![]() |
aantal posts:404 | ik eet maar gemiddelt 3 x in 2 maanden patat. en daar krijg je nix van dus... ZWAM NIET!!!!!!!!!!!!
|
lindaatje93 bezorger | maandag 18 augustus 2008 - 19:16 | ![]() |
aantal posts:20 | Volgens mij kunnen ze beter een artikel maken, wat niét kankerverwekkend is! |
jani_1993 redacteur | maandag 18 augustus 2008 - 20:54 | ![]() |
aantal posts:352 | ik eet 1x in de week patat en blijf dat gewoon lekker doen. |
DEwalt bezorger | maandag 18 augustus 2008 - 22:33 | ![]() |
aantal posts:20 | tegewoordig zit sowat overal zulke stoffe in mar vroeger ate ze dat tog ook dar krege ze ok nix van |
margroet journalist | dinsdag 19 augustus 2008 - 11:23 | ![]() |
aantal posts:2881 | oej!! ik hep best vaak patatoes op | |
B3VA is the best.. |
LV correspondent | dinsdag 19 augustus 2008 - 11:28 | ![]() |
aantal posts:121 | ister ooit iemand ziek van geworden?? als je het elke dag eet ... ja dan misschien | |
Derde Kamerlid der Statengeneraal |