Alexander en Máxima gaan neuszoenen bij kiwi’s
WELLINGTON (ANP) – Prins Willem–Alexander en prinses Máxima beginnen dinsdagochtend 11.00 uur (maandagavond 23.00 uur Nederlandse tijd) in Wellington aan hun vijfdaagse officiële bezoek aan Nieuw–Zeeland.
Het paar kent het land, want het bracht er in 2002 een deel van zijn huwelijksreis door. Maar met 25 punten op de agenda, tal van gastheren en –vrouwen en ook nog eens media erbij zal het een heel andere trip worden door het land van de vier miljoen 'kiwi’s', zoals de Nieuw–Zeelanders zichzelf noemen.
Slechts 600.000 kiwi’s zijn Maori, de mensen die het land al een kleine duizend jaar bewonen. De Nieuw–Zeelanders delen hun land, dat in 1642 door Abel Tasman als eerste westerling werd opgemerkt, met 50 miljoen schapen.
Klik hier voor meer info over de Maori.
Het hoogtepunt van de eerste dag van het bezoek van prins en prinses wordt een Maori–ceremonie, met drie krijgers die de prins eerst zullen uitdagen om te kijken of hij wel 'goed volk' is. Daarna volgt een zingend welkom, waarop de Nederlandse delegatie passend dient te antwoorden. Dan wordt het paar symbolisch per kano aan de oever getrokken en volgt – de fotografen hebben hun lenzen al extra gepoetst– het typische neuszoenen van gastheren en –vrouwen met hun gasten.
Zie ook:
Concert bij slot prinselijk bezoek aan Australië
„Papa en mama zijn in Ziednie”
Willem-Alexander even in de bajes
Van poffertjes tot Tasmaanse tijgers
Kroonprins vliegt zelf naar bestemming Australië
Alexander en Máxima starten bezoek Australië
Zie ook het dossier Koninklijk Huis op www.refdag.nl.
Reacties (5)
Princess stagiair | maandag 30 oktober 2006 - 16:36 | ![]() |
aantal posts:77 | Wel leuk zo'n bezoek! |
jinnie correspondent | maandag 30 oktober 2006 - 18:57 | ![]() |
aantal posts:106 | ja inderdaad |
H stagiair | maandag 30 oktober 2006 - 20:44 | ![]() |
aantal posts:57 | Leuk zo'n bezoek aan een ander land |
sha bezorger | maandag 30 oktober 2006 - 21:31 | ![]() |
aantal posts:3 | hoi eg lek ja soon bezoekj aan een ander land skr byzonder! |
kokkel bezorger | dinsdag 31 oktober 2006 - 21:42 | ![]() |
aantal posts:6 | ik sou ook wel effe in zoon ander land op visietie willen gaan mzzl he |