Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Docenten bedreigd en aangevallen

    SNEEK/OUD-BEIJERLAND  Op twee scholen in Nederland hebben docenten het deze week zwaar te verduren gehad. In Sneek stuurde een 15-jarige scholier een docent een kogelbrief, in Oud-Beijerland mishandelde een 16-jarige leerling zijn docent met een schroevendraaier.

    De politie in Sneek heeft een 15-jarige scholier aangehouden, omdat hij een docent bedreigd had met een kogelbrief. De jongen heeft bekend. Met de brief wilde hij zijn ongenoegen ten opzichte van de docent uiten.

    De scholier, vierdejaars vmbo van de Bogermanschool in Sneek, zit nog vast. Naast de kogelbrief heeft de jongen bedreigende teksten in de vorm van sinterklaasgedichten in de school opgehangen, zo meldt rector J. Visser van Bogerman.

    De gymdocent uit Bolsward heeft aangifte wegens belediging en bedreiging gedaan. Rector Visser vindt dat de verdachte jongen eigenlijk niet meer kan terugkeren naar school, maar er is nog geen definitief besluit genomen. De rector heeft met de ouders van de jongen gesproken, maar niet met de jongen zelf.

    Schroevendraaier
    De politie heeft een 16-jarige jongen uit Dordrecht gearresteerd omdat hij een docent van een scholengemeenschap in Oud-Beijerland zwaar mishandeld en bedreigd zou hebben. De jongen zou de docent onder meer met een schroevendraaier hebben gestoken.

    De verdachte, die geen leerling is van de school, gaf woensdagmorgen het mobieltje van zijn vriendin af bij de balie. Hij werd verzocht te vertrekken omdat hij een slechte invloed zou hebben op het meisje, dat wel op de school zit. Het meisje spijbelde die ochtend.

    Vervolgens ontstond een vechtpartij bij de ingang van de school tussen de jongen en een 59-jarige docent uit Oud-Beijerland. De verdachte bedreigde de docent met de dood en greep de man bij zijn nek. Op een gegeven moment pakte de jongen een schroevendraaier uit zijn jaszak waarmee hij de docent in zijn zij heeft gestoken. Ook deelde de jongen enkele klappen uit.

    Er zijn nog geen reacties geplaatst.