Schutter op school noemde zichzelf "Indianen-Nazi"
NEW YORK/MINNEAPOLIS - De scholier die maandag in een indianenreservaat in de Amerikaanse staat Minnesota negen mensen doodschoot, heeft zichzelf eerder op een internetsite van neonazi’s ”Engel des doods” en ”Indianen-Nazi” genoemd.
De 17-jarige schutter zou op de internetpagina zijn bewondering van Adolf Hitler hebben uitgesproken, meldden Amerikaanse media dinsdag.
De jongen schoot zijn grootvader, die politieagent was, en zijn vrouw dood. Hij reed daarna in een politieauto en gekleed in een kogelvrij vest naar zijn school en richtte daar een bloedbad aan. Bij een detectiepoortje bij de ingang van de Red Lake High School doodde hij een bewaker. Daarna opende hij het vuur in een klaslokaal. Onder zijn slachtoffers zijn volgens de FBI een 62-jarige leraar en vijf scholieren. Veertien anderen raakten gewond; twee ernstig. Tijdens een schietpartij met de politie beroofde de jongen zich daarna van het leven.
De scholier schoot volgens getuigen met twee handvuurwapens en een geweer lukraak om zich heen. Angstige leerlingen en medewerkers barricadeerden deuren van klaslokalen en belden de politie.
Over de motieven van de dader is nog niets bekend. Een medeleerling vertelde dat de jongen al een jaar geleden had gezegd stennis op school te willen schoppen. De jongen zou een eenling zijn geweest die veel werd gepest.
Er zijn nog geen reacties geplaatst.