Commissie verbiedt ‘konijnenspotje’
DEN HAAG – De Reclame Code Commissie heeft de Dierenbescherming verboden om voor acht uur ’s avonds een spotje uit te zenden waarin een proefkonijn een spuit in het oog krijgt.
Twee moeders hadden bij de commissie protest aangetekend omdat zij het filmpje schokkend vonden voor kinderen. De getoonde dieren zijn overigens van papier.
De dierenorganisatie is het met de uitspraak oneens en tekende gisteren beroep aan. Onbekend is wanneer het College van Beroep uitspraak doet. Tot die tijd mag de organisatie het filmpje nog gewoon uitzenden.
De organisatie vindt dat ze op een fatsoenlijke manier een maatschappelijk probleem heeft aangekaart en geen grens heeft overschreden. „Als die grens zo strak wordt bepaald, wat kun je dan nog als maatschappelijke organisatie?” vraagt ze zich af.
Directeur Frank Dales hoopt op een maatschappelijke discussie over wat toelaatbaar is en wat niet. „Omdat ik deze spot nog vaker wil gebruiken om aandacht te vragen voor ‘vergeten’ dieren, wil ik graag uitleggen waarom wij vinden dat je kinderen niet hoeft te sparen voor de keiharde realiteit. In dit filmpje gebeuren geen enge dingen met dieren, in de echte wereld wel”, zei hij. Dierenwelzijn is in de praktijk volgens hem vaak confronterend.
In de spot ziet de kijker behalve het proefkonijn ook een plaatje van een schaap, dat een geel Post-it-briefje aan de oren krijgt geniet, een papieren kip waarvan de snavel wordt afgeknipt en een plaatje van een vos die wordt doodgeschoten.
Rond Dierendag was het filmpje geregeld op televisie te zien. De organisatie vroeg zo aandacht voor zogenoemde vergeten dieren. Dat zijn beesten die worden verwaarloosd, mishandeld, doorgefokt, gedumpt, opeengepakt, verhandeld of voor proeven ingezet.
Reacties (8)
Music68 journalist | dinsdag 15 december 2009 - 12:42 | ![]() |
aantal posts:2078 | Wat is er mis met het vergeten van sommige dieren?
Er zijn vaak katers die je maar beter kunt vergeten..... |
ForLife journalist | dinsdag 15 december 2009 - 16:53 | ![]() |
aantal posts:2239 | Okee! |
joppytjuhh verslaggever | dinsdag 15 december 2009 - 17:30 | ![]() |
aantal posts:1138 | Ze kunnen beter andere rotigheid v/d buis halen dan dit, dit is tenminste realiteit!!! | |
KUZZZ ies van mij <3 ILOVEU |
margroet journalist | dinsdag 15 december 2009 - 18:25 | ![]() |
aantal posts:2881 | is ook beter! | |
B3VA is the best.. |