Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Megavangst van 90.000 kilo illegaal vuurwerk

    DEN HAAG (ANP) – De politie heeft vorige week drie mannen aangehouden op verdenking van het op grote schaal importeren en verhandelen van illegaal vuurwerk. Eind oktober werd in verband met deze zaak al ruim 90.000 kilo vuurwerk in beslag genomen.

    90.000 kilo vuurwerk.

    90.000 kilo vuurwerk.

     

    Het functioneel parket van het Openbaar Ministerie (OM) stelt maandag dat de drie een criminele organisatie vormden, om hun omvangrijke illegale handel vorm te geven.

    Justitie vermoedt dat de verdachten het zware vuurwerk dat in Nederland illegaal is, uit China importeerden en via Duitsland naar Nederland transporteerden om het hier aan particulieren te verkopen. „Alle verdachten zijn bekend met de legale vuurwerkhandel en weten dus van de gevaren van vuurwerk", aldus het OM.

    Bij het in beslag genomen materiaal zitten onder meer zogenoemde flowerbeds van ongeveer vijftig kilo per stuk, Chinese rollen en nitraatklappers. Een deel van dit vuurwerk is van de zwaarste gevaarcategorie en is massa-explosief, zegt het functioneel parket. „Dat wil zeggen dat als één stuk ontbrandt, de hele partij meegenomen wordt en in één keer kan ontploffen. Dit professionele vuurwerk mag niet zonder speciale transportvoorzieningen worden vervoerd."

    De ruim 90.000 kilo is voor deze tijd van het jaar een enorme hoeveelheid. Vorig jaar werd tot en met 4 december 17.250 kilo in beslag genomen, staat op de website van het OM.

    Reacties (11)

    seek
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:2

    het is wel leuk al dat vuurwerk

    maar niet dat het in beslag genomen is

    Willempie
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:42

    kheb self ook nitraaten

    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    goed gedan!

    juno
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:49

    fijn dat het in beslag genomen is, waarom is het zo belangrijk? het kan tog ook zonder? of ook al niet meer? in de crisis moet je bezuinigen en niet je geld in vuurwerk steken. 1 knal en weg is je geld

    Lieve
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:198

    waauuuuuuuuuuwwww das wel vil

     ik ben ..... !
    Music68
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2078

    Heeft er iemand een vuurtje voor me??

    rieneir
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:53

     

    Willempie
    bezorger schreef op dinsdag 24 november 2009 - 12:41

    kheb self ook nitraaten

    doe niet so stoer
     

    Lindaaaatje
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:84

    vuurwerk moet je naar mijn mening gebruiken met mate... tis crisis! en okè, tis mooi maar je geld is snel verdwenen!

     Ook goeiemorge!
    Tien
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:30

     

    Lieve
    correspondent schreef op dinsdag 24 november 2009 - 16:36

    waauuuuuuuuuuwwww das wel vil


    leuk toch

    margroet
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2881

    SUPERR!!

     B3VA is the best..
    Holidayfan96
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:1008

     

    Willempie
    bezorger schreef op dinsdag 24 november 2009 - 12:41

    kheb self ook nitraaten


    wow das stoer!!!

    DUSSS NIEET!!!! PFF EN DAN VIN JE JEZELF STOER OFZO???

    dat wou ik ff zegge

     

    xxx

    my

     -xxx- van my