KNMI geeft weeralarm wegens zeer zware windstoten
Het KNMI heeft donderdag een weeralarm afgekondigd wegens zeer zware windstoten die snelheden kunnen bereiken tot 110 kilometer per uur.
De windstoten gaan gepaard met onweersbuien die vanaf 13.00 vanuit het zuidwesten ons land binnentrekken. Ook verwacht het instituut plaatselijk veel neerslag waaronder hagel.
Volgens het weerinstituut kunnen de buien zich razendsnel ontwikkelen. Ze verplaatsen zich richting het noordoosten en bereiken naar verwachting aan het einde van de middag het noordoosten van het land. Mogelijk leidt het noodweer tot grote schade, aldus het KNMI.
Het KNMI heeft voor donderdag ook hitte voorspeld, met temperaturen die in het oosten kunnen oplopen tot 35 graden. Volgens een woordvoerder van het weerinstituut kan de temperatuur in anderhalf uur tijd van 32 naar 19 graden dalen.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft gewaarschuwd dat vooral oudere en zieke mensen, maar ook sporters flink last kunnen hebben van de hitte. Het RIVM adviseert om veel te drinken, schaduw op te zoeken of te ’schuilen’ op een plek waar een briesje staat
Reacties (48)
DikkeX bezorger | donderdag 20 augustus 2009 - 13:55 | ![]() |
aantal posts:30 | ja ik merk het jaa | |
Nooit niets, Altijd wat! |
syll stagiair | donderdag 20 augustus 2009 - 14:11 | ![]() |
aantal posts:64 | Nou jah, we zullen wel zien. De zon schijnt nu nog steeds hier.... |
Pienemienn redacteur | donderdag 20 augustus 2009 - 14:22 | ![]() |
aantal posts:584 | De zon schijnt nu nóg wel, maar de lucht is al aan het betrekken.. |
lientje bezorger | donderdag 20 augustus 2009 - 15:47 | ![]() |
aantal posts:1 | ik woon in tholen maar er is nog niets hier ik hoop dat de HEERE ons bewaart voor de dood. |
djossie redacteur | donderdag 20 augustus 2009 - 15:51 | ![]() |
aantal posts:571 | ik merk het het gaat bij ons steeds harder waaien.... | |
heb respect voor de mening van anderen, maar ook voor wie anderen zijn... |