Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Vrouw kiest vaker voor kleine auto

    AMSTERDAM – Vrouwelijke automobilisten rijden op dit moment het meest in een Opel Corsa. De Volkswagen Golf en Polo nemen de tweede en derde plaats in, zo is gisteren gebleken uit een analyse die datacentrum RDC van het Nederlandse wagenpark heeft gemaakt.

    Opel Corsa.

    Opel Corsa.

    Hoe lang die top drie zo blijft, is de vraag, want vrouwen blijken steeds vaker een zuiniger autootje te kopen. In de eerste zeven maanden van dit jaar schaften zij verreweg het vaakst de Toyota Aygo aan, gevolgd door de Peugeot 107 en de Citroën C1.

    In 2008 stonden in de top tien van meest gekochte auto’s door vrouwen nog vijf auto’s uit het A-segment en vijf uit het iets grotere en minder zuinige B-segment. Nu staan er nog maar drie auto’s in uit het B-segment en zeven uit het A-segment.

    Ruim 80 procent van de auto’s die vrouwen aanschaffen is een zogenaamde hatchback. Dat type zonder gescheiden kofferbak wordt sowieso het meest verkocht, maar mannen kopen veel vaker dan vrouwen een MPV, stationwagen of terreinwagen, zo blijkt uit de cijfers.

    Wat verder opvalt, is dat vrouwen vergeleken met mannen op jongere leeftijd een nieuwe auto aanschaffen.

    Van alle vrouwen die dit jaar een nieuwe auto kochten, was 40 procent jonger dan 45 jaar, van alle mannen 22 procent.

    Mannen maken op latere leeftijd wel een inhaalslag. Van alle mannen die in dit jaar een nieuwe wagen aanschaften, was een kwart ouder dan 65 jaar. Bij de vrouwen kocht daarentegen 13 procent na hun 65e een nieuw autootje.

    Reacties (24)

    «  1  2 
    namomi
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:9

    hihi, mijn moeder heeft echt zo'n koekblikkiee:D

    een knalblauwe opel agila  ..

    eduard
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    doe mij maar een GOLF R32 OF GTI

    Epi

    eduard
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    mij ma heeft vet grotere kar

                (een dikke fiat seicento hihi)

    eduard
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:4

    ik zie regelmatigvrouwenin een dikke vette coole porsche rije!!!

    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    grpppg...ben zelf ok aant kijke vor n autootje, en de dingen die hier staan, zijn idd wel mijn wense...grppg!

    grapjas
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:1033

    k wil ook een kleinje als k me rijbewijs heb... ford k ofzo...

    jackey
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:32

    een opel zafira zit veel lekkerder

    eduard
    bezorger schreef op donderdag 20 augustus 2009 - 10:28

    doe mij maar een GOLF R32 OF GTI

    Epi

     

    Pienemienn
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:584

    Hihi!

    Mijn moeder vind een KA heel leuk..

    Ikzelf houd meer van een Golf TDI!

    Klein maar fijn..

    Groot maar idioot..

    Biiancaa
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:200

    kan wel! mijn moeder rijd ook in zo'n 'koekentrommeltje' volgens mn broertje..

     ..NiicK iikhOu vN jOu!!byna 2jr!
    Sicilië waSVeat!!
    «  1  2