Naar buiten
’t Is komkommertijd. Dat merken we. De krant is in deze weken maar dun. Zelfs de zaterdagkrant. Soms lijkt de krant wel niet meer dan een traktaatje. O jawel, reformatorisch altemet. Maar je bent er wel snel mee klaar. En wat moeten die mensen dan die er doorgaans een hele avond voor uittrekken?
Hoe komt het eigenlijk dat de krant zo dun is? Is er geen nieuws meer? Dat valt toch wel mee. Er gebeurt nog heel wat. Ongelukken, inbraken, allerlei slechte dingen. Maar ook nog wel goede dingen.
Nee, de oorzaak ligt ergens anders. U mag dat best weten. Redacteuren, journalisten, de nieuwsgaarders en allerlei andere nieuwsverwerkers zijn ook met vakantie. Zij moeten ook verfrissen. Het komt de lezer zeker ten goede.
Bovendien, iets wat ook wel eens voorkomt is het volgende: Als de krant buiten de vakantieperiode meer pagina’s telt, is dat niet omdat er dan meer gebeurt, maar omdat er wel eens wat nieuws bijgemaakt wordt. Dingen die niet zo belangrijk zijn worden soms uitvergroot en als uitermate belangrijk opgedist en vaak ook nog smeuïg gebracht. De lezer heeft dan weer stof tot gesprekken op verjaarsvisites.
Maar dat wordt de lezer in vakantietijd onthouden. Als hij thuisblijft en de krant in de bus krijgt of als hij op zijn vakantieadres een verkooppunt van de krant heeft ontdekt, moet hij niet extra vermoeid worden. De krant moet eerder rustgevend zijn en het vakantiegevoel bevorderen.
Het is bovendien –vergeet dat niet– komkommertijd. Het enige waarop gelet moet worden is dat de komkommers recht zijn. Kromme komkommers ziet u tegenwoordig in de winkel ook niet meer. De consument prefereert rechte. De lezer van het RD ook. Dus rechte! U begrijpt wat ik bedoel.
Hoe zien die komkommers er uit? Blanke pagina’s? Natuurlijk niet. Hoe dan wel? Bijvoorbeeld uitgebreide verslagen van de Duikenburgse Dagen en dergelijke evenementen. En nu, natuurlijk, Naar Buiten. Eerst breed aankondigen en dan gaan kijken en de camera laten meekijken en dan schrijven.
Maar, volsta nu niet met lezen. Ga zelf kijken. Het kan nog net. Het is tot en met 8 augustus. Naar Buiten, u weet wel, „waar alle vogels fluiten.” Bonte spechten, bleke huismussen, zwarte kraaien, allemaal.
Deze column is ook een komkommer. Dat proeft u zo. Waterig.
Ds. P. den Butter, Middelharnis
Reacties (8)
margroet journalist | woensdag 5 augustus 2009 - 09:46 | ![]() |
aantal posts:2881 | Wat n gek verhaal!! | |
B3VA is the best.. |
strandlover verslaggever | vrijdag 7 augustus 2009 - 09:33 | ![]() |
aantal posts:1008 |
margroet
journalist schreef op woensdag 5 augustus 2009 - 09:46 Wat n gek verhaal!!
| |
-xxx- van my |
lendt bezorger | maandag 10 augustus 2009 - 23:02 | ![]() |
aantal posts:19 | haha,, dit verhaal is ook een komkommer.. waterig.. |
qd stagiair | donderdag 13 augustus 2009 - 18:46 | ![]() |
aantal posts:88 | perfect stukje, echt heel komisch |
mbboy bezorger | woensdag 19 augustus 2009 - 22:02 | ![]() |
aantal posts:2 | Komkommercolumn XD |