Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Driehonderd dagen op een onbewoond eiland      

    TOFUA – Wat doe je als je het drukke stadsleven beu bent? Weinig mensen zullen op het idee komen om bijna een jaar op een onbewoond eiland midden in de Stille Oceaan te gaan leven. Daarvoor moet je een echte avonturier zijn, zoals Xavier Rosset.

    Van september 2008 tot juli 2009 op een onbewoond eiland.

    Van september 2008 tot juli 2009 op een onbewoond eiland.

     

    De 33-jarige Zwitser overleefde 300 dagen in de wildernis op het verlaten eiland Tofua. Hij ging op reis en nam mee: een zakmes en een kapmes. Het klinkt ongelofelijk. Daarom nam Rosset ook zendapparatuur en een camera mee, beide op zonne-energie. Zo kon hij verslag doen van zijn ontberingen.

    Tofua is een vulkaaneiland met een oppervlakte van 64 vierkante kilometer. Op een paar wilde zwijnen en wat vleermuizen na valt er geen levend wezen te bekennen.

    De avonturier wilde laten zien dat een mens nog steeds kan overleven in de natuur. Dat viel niet mee. „Het was zwaar, zéér zwaar. Ik moest drinkwater en voedsel vinden, een schuilplaats bouwen, leren vissen enzovoort."

    In twee maanden tijd viel Rosset 18 kilo af. Pas toen hij het jagen op zwijnen onder de knie kreeg, ging het beter met zijn gewicht. Een varkentje dat te klein was om aan het spit te rijgen, nam hij als ‘huisdier’.

    Na acht maanden begon de avonturier zich thuis te voelen op het eiland. Hij had voldoende te eten. „Het grootste deel van de dag deed ik niks, zat ik naar de oceaan te staren."

    Begin juli kwam Rosset terug in Zwitserland. Hij werkt aan een documentaire over zijn avontuur. In de wildernis zul je hem voorlopig niet meer zien.

    Reacties (28)

    «  1  2 
    strandlover
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:1008

    goed man! dat doe khem nie na! ik durf wel veel maar dit, onbewoond hoef ik niet verder dan buiten europa

     -xxx- van my
    OranjeBarret
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:950

     

    pietje
    bezorger schreef op vrijdag 17 juli 2009 - 10:33

    Wow, ik zal het hem niet zomaar nadoen!


    nee ik ook nie

    djossie
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:571

    het lijkt me best leuk om te doen zo primitief leven maar dan niet in mijn eentje gewoon met een hele groep (stuk of 6)

     heb respect voor de mening van anderen, maar ook voor wie anderen zijn...
    funny
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:34

    super!!!!! Dat lijkt mij ook wel wat!!!

    misgien dat ik het ooit nog eens probeer, ik ben er avontuurlijk genoeg voor!!!!!!! Dat is in een woord vet gaaf!!!!

     

    plientjuh
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:236

    nou nou

    das nie niks!

     kben wir an vakantie toe!!!!!!!!!
    meijersri8
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:40

    ik zou een zakmes, kapmes, kamera en telefoon meenemen en dan nog een bijbel, dan heb je in ieder geval iets te doen, en het is daarbij zeer nuttig om het te onderzoeken!

    jac1998
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:15

    goeie die durf!!!

    een varken als huisdier!!

    jacoooo

    CHIKKIE
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:196

    Super..

     

    zouk ook wel willen.. xD alleen dan wel een paar matties van me meee!. 

    anders hou ik et al g1 kwartier uit!

    X chikkie

     Bier&me Mattie(s., Its all my life,. Forever&ndEver.!!
    joppytjuhh
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:1138

     

    OranjeBarret
    redacteur schreef op vrijdag 17 juli 2009 - 19:39

     

    pietje
    bezorger schreef op vrijdag 17 juli 2009 - 10:33

    Wow, ik zal het hem niet zomaar nadoen!


    nee ik ook nie


    ik wel

     KUZZZ ies van mij <3 ILOVEU
    lokerse
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:27

    sow, dapper or kan ik vast nie so lang

    margroet
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2881

    wow!! ik zou die documentaire wel eens willen zien!!

     B3VA is the best..
    rieneir
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:53

    typ is effe een beetje duidelijker ik kan zowat niet lezen

    annetil
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:2

    ieks!!!!!!! da`s best wel bijzonder!!!!!!!!! ik zou het nie durvu!!!!

    «  1  2