Winnaars in de wolken
VOLKEL – Nadat de laatste straaljagers van de vliegshow op de Luchtmachtdagen op Volkel zijn geland, zoeken Wim en Jurian het hogerop. De winnaars van de luchtmachtprijsvraag maakten vorige week zaterdag een rondvlucht boven Nederland in een Boeing 737-800.
„Echt cool, dat we hebben gewonnen”, vindt Jurian van de Bogert (12) uit Hedel. Vooral als hij hoort dat hij een van de 340 jongeren is die hebben meegedaan aan de quiz. Samen met Wim Kwakkel (15) uit ’s-Heerenbroek staat hij op Vliegbasis Volkel te wachten op de bus die ze naar het vliegtuig brengt.
De twee winnaars mochten allebei iemand meenemen. Jurian kiest met zijn opa het luchtruim, Wim neemt zijn vader op sleeptouw.
„Dit wordt mijn eerste vlucht”, vertelt Wim. „Het lijkt me wel mooi. Toen ik jonger was, spaarde ik van alles over vliegtuigen.” De laatste tijd is zijn interesse wat minder, maar de liefde voor jets en straaljagers is zeker niet over.
Motoren
Na een busritje stappen de jongens de Boeing in. „Voor mijn part gaat-ie nu”, zegt de opa van Jurian. Hij heeft het nog niet gezegd, of er klinkt een zwaar gebrom. „De motoren gaan draaien”, reageert Jurian. Langzaam taxiet het vliegtuig de landingsbaan op en begint vaart te maken. Het geluid neemt toe tot de motoren bulderen. Het vliegtuig davert over de startbaan en de jongens worden in hun stoel gedrukt. Ineens voelen ze een lichte opwaartse beweging; de Boeing is los van de grond.
Het toestel blijft laag vliegen, zodat Nederland niet onder de wolken verdwijnt. „Net Madurodam”, vindt Jurian. Groene lappen met zwart-witte hompjes vormen het bovenaanzicht van weilanden met grazende koeien. „We vliegen nu Zeeland binnen”, vertelt de gezagvoerder. De kerncentrale van Borssele komt in zicht, het toestel vliegt over de Oosterscheldedam en dan is er alleen nog het blauw van de Noordzee. Met een boog vliegt de boeing terug naar land. Over de Maasvlakte koerst hij op Amsterdam aan.
Jurian bekijkt alles via het schermpje van zijn camera, want hij flitst er aardig op los. „Heb je mooie foto’s geschoten?”, informeert een stewardess. „In ieder geval 200”, lacht Jurian.
Maaginhoud
Een vlekkeloze vlucht wordt het niet voor Wim. Het gehobbel van het vliegtuig zorgt ervoor dat hij zich misselijk voelt en het een en ander aan maaginhoud verliest.
Na de landing op Schiphol-Oost zijn Jurian en z’n opa ineens spoorloos verdwenen. Even later duiken ze met een brede grijns weer op in de aankomsthal. „We zijn maar even in de cockpit wezen kijken”, verklaart Jurian.
De jongens stappen tevreden in de trein naar huis. „Kan het RD niet regelen dat Jurian dit volgend jaar weer mag?” stelt Jurians opa voor. „Hij is tenslotte jullie krantenbezorger.”
Reacties (21)
roben bezorger | maandag 29 juni 2009 - 13:40 | ![]() |
aantal posts:3 | wel cool maar ja waaron in het niews |
joppytjuhh verslaggever | maandag 29 juni 2009 - 17:08 | ![]() |
aantal posts:1138 | C xxx-jes ---- | |
KUZZZ ies van mij <3 ILOVEU |
caren bezorger | maandag 6 juli 2009 - 20:25 | ![]() |
aantal posts:45 | cool man! was zeker egt leuk! gun et je egt! | |
~~~~ook~van~jou~!!~~~~ |