Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Gebrek aan kleding bij Leger des Heils

    ALMERE (ANP) - Het Leger des Heils heeft niet genoeg gebruikte kleding om aan de vraag te voldoen. Door de recessie dragen mensen hun kleding langer en is de vraag gestegen. Maar ook blijft veel gebruikte kleding op zolder liggen.

    Een woordvoerder van het Leger des Heils bevestigde donderdag een bericht hierover in het Nederlands Dagblad.

    Leger des Heils heeft gebrek aan kleren.

    Leger des Heils heeft gebrek aan kleren.

    Vorig jaar haalde het Leger 28 miljoen kilo gebruikte kleding op. De verwachting is dat dat dit jaar ongeveer 7 procent minder zal zijn. De vraag in de tweedehands kledingswinkels in Nederland is flink gestegen, maar ook in het buitenland is de vraag, onder meer door de recessie, gegroeid. Het heilsleger begint een actie om meer kleding in te zamelen.

    Volgens de woordvoerder verkopen de kledingwinkels minder spullen. „Kleding wordt langer gedragen, dus blijft er minder voor ons over”.

    Het Leger des Heils is de grootste kledinginzamelaar van het land. Zo staan er onder meer 2500 bakken om kleding in te stoppen. Op scholen begint binnenkort een ’bewustwordingsactie’ voor kledinginzameling. Ook komt er een huis-aan-huisactie om meer kleding weg te brengen.

    De gebruikte kleding wordt niet alleen in Nederland aan de man gebracht, maar gaat ook naar het buitenland. Met name naar Afrika, Oost-Europa, Afghanistan en de Palestijnse gebieden.

    Reacties (19)

    «  1  2 
    maj
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:973

     

    Music68
    verslaggever schreef op donderdag 11 juni 2009 - 16:10

    Ik heb ook gebrek aan kleding.....


    Ja daar heb ik ook altijd last van ;)

     Willetje I love you 4 ever!! The best friends ooit!
    smurfje
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1570

    dan moeten ze maar fff.. naar de

     D0€ M@@® G€W00N D@$ @L G€K G€N0€G!!!
    grapjas
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:1033

    erg! 'k zal tis tegen ma zegge! krijg ik nieuwe kleren, moge hun mijn ouwe hebben...

    CHIKKA
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:196

     

    Aaltjuh
    redacteur schreef op donderdag 11 juni 2009 - 18:51

     

    ForLife
    verslaggever schreef op donderdag 11 juni 2009 - 17:31

     

    Music68
    verslaggever schreef op donderdag 11 juni 2009 - 16:10

    Ik heb ook gebrek aan kleding.....

    Ik ook al.

     

    Ik zou zeggen: koop een lapje stof en ga naaien...

    Niet zo duur en je zit zo weer middenin de kleding...!!

     

    Helo..

    voles mij is Music68 nboy!! die ga zeker niet zoiets ouderwts doen denkk!

    haha XD

    Chikka

     

     

     Bier&me Mattie(s., Its all my life,. Forever&ndEver.!!
    «  1  2