Bloemen voor vermiste kinderen
RIJSWIJK (ANP) - Zo’n twaalfhonderd scholieren gaan maandag 30.000 vergeet-mij-nietjes uitdelen op straat. Dat doen ze omdat het maandag de Internationale Dag van de Vermiste Kinderen is, die jaarlijks wereldwijd op 25 mei valt.
Dat heeft de organisatie, de Hulplijn Vermiste Personen van het Rode Kruis vrijdag bekendgemaakt. Het vergeet-mij-nietje is het Europese symbool voor vermiste kinderen.
De jongeren delen de bloemetjes uit om aandacht te vragen voor de vermiste kinderen zelf maar ook voor hun achterblijvende ouders. „Voordat de jongeren de straat opgaan, krijgen ze te horen wat de Hulplijn doet”, vertelt woordvoerder van het Rode Kruis Katherine Knowles. Ook dertig studenten van de zogenaamde studentendesks doet mee met de actie. Zij werken als vrijwilliger voor het Rode Kruis.
De Hulplijn Vermiste Personen van het Rode Kruis krijgt jaarlijks ongeveer driehonderd meldingen en hulpvragen binnen, zegt Knowles. In Nederland worden per jaar tussen de 16.000 en 20.000 personen opgegeven als vermist. Zo’n 75 procent van de gevallen is binnen 24 uur opgelost. Ongeveer achthonderd mensen blijven langer dan drie weken vermist. Een enkeling is ook na een jaar nog niet gevonden.
De Hulplijn Vermiste Personen biedt 24 uur per dag emotionele ondersteuning voor achterblijvers. Ook vermisten zelf kunnen bellen naar het gratis 0800-nummer voor ondersteuning en praktische vragen.
Reacties (23)
Irina bezorger | zaterdag 23 mei 2009 - 12:01 | ![]() |
aantal posts:46 |
ikke-ikke-ikke-en-de-rest-kan-stikke bezorger | zaterdag 23 mei 2009 - 12:26 | ![]() |
aantal posts:1 | kost best wel veel bloemetjes maar verder wel goed |
-ik-ben-Jeanet- stagiair | zaterdag 23 mei 2009 - 15:08 | ![]() |
aantal posts:57 | heel goed.. fijn dat daar aandacht aan besteed wordt! |
mary-ellen stagiair | zaterdag 23 mei 2009 - 19:22 | ![]() |
aantal posts:78 | vet goed joh vermist = heeeeeeeeeel erg |
TiEnEr redacteur | maandag 25 mei 2009 - 13:13 | ![]() |
aantal posts:698 | OKE | |
-- Alleen reis je meestal sneller; samen kom je doorgaans verder -- |
miekjuh95 bezorger | maandag 25 mei 2009 - 14:22 | ![]() |
aantal posts:4 | heel leuwk dat ze ook aan die mensen denkuhn liefs mij !! |