„Goede voorbereiding helpt enorm"
Op het programma voor woensdag stonden geschiedenis voor alle opleidingen, wiskunde voor vmbo, Frans voor havo en natuurkunde voor vwo. Yord ging naar de Jacobus Fruytier Scholengemeenschap in Apeldoorn en interviewde leerlingen – tenminste: degenen die wilden.
Tja, daar zit ’m het probleem inderdaad. Want oeioeioei wat moet je zeggen als er ineens een heuse verslaggever tegenover je staat? Tip: kijk even op de filmpjes en je ziet het antwoord.
Gelukkig zijn er altijd weer genoeg enthousiastelingen die via Yord hun verhaal willen doen. Maareh… het commentaar van anderen is soms niet van de lucht. Let bijvoorbeeld op de achtergrondgeluiden bij sommige filmpjes… Voor alle leerlingen die de afgelopen dagen al op de filmpjes reageren hierbij een flinke pluim!
De sporthal bij ‘de Fruytier’ zat woensdag flink vol. Geschiedenis is een vak dat veel leerlingen kiezen, terwijl ook het aantal kandidaten voor wiskunde vrij hoog ligt.
Geschiedenisdocent B. Florijn las woensdagmorgen met kennersblik de examenopgaven voor havo en vwo. Zijn conclusie: „Het was een goed examen, precies op het juiste niveau. Er zaten vragen in over de betrouwbaarheid van historische bronnen, de positie van de vrouw en vragen waarbij leerlingen gebeurtenissen in de juiste tijdsvolgorde moesten zetten. Dat is eigenlijk ieder jaar hetzelfde. Alle behandelde stof kwam terug in het examen.”
Elise van Zwieten en Jennike Egberts maakten beiden het examen geschiedenis. Elise de vwo-versie, Jennike de havo-variant. Elise: „Vorig jaar deed ik havo-examen. Nu heb ik in één jaar het vwo erachteraan gedaan. Daardoor had ik een voordeel: één van de twee examenonderwerpen voor geschiedenis was hetzelfde als vorig jaar. Of ze me daarmee gematst hebben? Nou nee, ik heb er nog hard voor moeten werken.”
Jennike vond het examen goed te doen. „Als je het goed voorbereid had, zag je alle stof terugkomen in het examen. Daar komt wel bij dat ik geschiedenis erg interessant vind, dus dan kost het leren ook weinig moeite.”
Jacobine Klaassen en Joëlle van Gent (beiden 17) legden ook het havo-examen geschiedenis af. Voor Joëlle viel het niet mee. „Ik ben niet zo sterk in geschiedenis, het wordt nog spannend of ik het haal.” Jacobine heeft daar minder twijfels over. „Er zaten veel bronvragen in het examen. Je kon de antwoorden uit een tekstfragment halen. Eén antwoord stond zelfs letterlijk in het examen: Over de stedenmaagd van Amsterdam. Op de foto die erbij stond, zag je de hoorn van overvloed die duidde op de wereldhandel en de stad als het middelpunt van de wereld.”
Wiskunde voor vmbo was ook niet al te moeilijk, vinden Gerco Dijkgraaf (16), Barry Mekelenkamp (15), Alwin ten Voorde (17) en Paul Riphagen (17). „Wiskunde ligt me niet erg, maar dit examen was minder ingewikkeld dan ik had gedacht”, zegt Gerco. Paul: ”Ik heb het vorig jaar ook al een keer gedaan, dus dan is het wat makkelijker.” Hij heeft zich stellig voorgenomen niet nog een keer te zakken. „De afgelopen dagen heb ik best flink zitten leren.”
Volgens Barry gaat het niet alleen om het leren, maar vooral ook om het toepassen van de stof. Alwin: „Er was bijvoorbeeld een vraag over inhouden berekenen. Dat is een kwestie van snappen.” Barry: „Op internet kun je oefenexamens maken, dat helpt."
Check ook het examendossier 2009.
Reacties (24)
IkBenWieIkBen journalist | woensdag 20 mei 2009 - 19:53 | ![]() |
aantal posts:2239 | Lijkt me maar moeilijk, allemaal! Sterkte en liefs! |
houvnjouu verslaggever | woensdag 20 mei 2009 - 20:04 | ![]() |
aantal posts:1059 | MIIJN, SGOOLTJE | |
....love.... |
joppytjuhh verslaggever | woensdag 20 mei 2009 - 20:43 | ![]() |
aantal posts:1138 | iedureen die examen doet suc6 xx-jes | |
KUZZZ ies van mij <3 ILOVEU |
peralta bezorger | woensdag 20 mei 2009 - 21:01 | ![]() |
aantal posts:32 |
houvnjouu
verslaggever schreef op woensdag 20 mei 2009 - 20:04 MIIJN, SGOOLTJE
|
Anne-Loesj bezorger | woensdag 20 mei 2009 - 22:02 | ![]() |
aantal posts:44 | Ook mijn school (L) ! Ken ze bijna allemaal xd
|
Holland correspondent | donderdag 21 mei 2009 - 13:34 | ![]() |
aantal posts:236 | hey kom op! jullie hale et wel!! | |
kben wir an vakantie toe!!!!!!!!! |
ytje bezorger | donderdag 21 mei 2009 - 19:10 | ![]() |
aantal posts:1 | ik zit in kestere op school maarre wel leuk da ze n intervieuw met leerlingen houden |
woef bezorger | donderdag 21 mei 2009 - 19:31 | ![]() |
aantal posts:7 | k'hoop dat ze allemaal slagen anders heb je je niets voor niets uit gesloofd sterkte allemaal en suc7 |