Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    „Jomanda gebruikte oplichterstrucs”

    Het lijkt erop dat Jomanda oplichterstrucs heeft gebruikt toen ze actrice Sylvia Millecam behandelde. Zij betrok informatie van anderen, onder wie Millecams visagiste, om deze aan Millecam te presenteren als zaken die zij als medium had ’doorgekregen’.

    Dat zei Ronald ter Heegde dinsdag in het tv-programma Nova. Ter Heegde was jarenlang de persoonlijk assistent van paranormaal genezeres Jomanda. De rechtbank in Amsterdam behandelt momenteel de strafzaak tegen Jomanda en twee alternatieve artsen. Het drietal wordt ervan beschuldigd dat zij medeschuldig zijn aan de dood van Millecam door haar weg te houden bij de reguliere medische zorg. Millecam overleed in 2001 aan borstkanker.

    Ter Heegde, die sinds 2004 is gebrouilleerd met Jomanda, is niet als getuige gehoord in de strafzaak. Hij besloot met zijn verhaal naar buiten te treden toen hij hoorde dat Jomanda onlangs liet weten dat zij voorgevoelens had gehad over het onheil dat op Koninginnedag geschiedde.

    Het medium Jomanda in een healingsessie.

    Het medium Jomanda in een healingsessie.

    „Dat had ze toen moeten zeggen en niet achteraf”, aldus Ter Heegde. „Niemand kan het bewijzen”. Ter Heegde waarschuwde ervoor dat Jomanda niet „klakkeloos geloofd” moet worden. „Er zijn heel veel voorbeelden van mensen die door haar toedoen hun hele leven hebben omgegooid en aan de grond zijn geraakt”. Volgens Ter Heegde laafde Jomanda zich aan de roem van Sylvia Millecam.

    De rechtbank zet het proces tegen Jomanda en haar medeverdachten morgen voort. Jomanda is niet in de rechtszaal verschenen, omdat zij bang zou zijn dat er met de rechtbank dan wel met de omgeving daarvan iets akeligs zou gebeuren.

    Reacties (31)

    «  1  2  3 
    Music68
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2078

     

    grapjas
    verslaggever schreef op woensdag 13 mei 2009 - 19:31

     

    meerkerker
    bezorger schreef op woensdag 13 mei 2009 - 15:17

     

    anna
    redacteur schreef op woensdag 13 mei 2009 - 13:10

    ik vin jomanda een beetje een waarzegster. het llinkt stom maar volgensmij kan dat nie. mense zomaar beter make.
    dat kan GOD alleen.
    en meestal worde de mense na die tijd gewoon weer ziek.

    ik geloof er teminste nie in
    anna


    En de discipelen dan??????


    de dicipelen deden het in de Naam van Jezus Christus, doet Jomanda dat ook????

    Zij zegt zelf van wel.

    «  1  2  3