Duopinie: Hooikoorts
„Dokter kan het alleen bevestigen”
„Hoewel het me heel lastig lijkt om hooikoorts te hebben, denk ik niet dat het nodig is om naar de dokter te gaan. Als je toch al weet dat je het hebt, kan de arts het alleen maar bevestigen. Middelen die hooikoorts oplossen zijn er niet. In de winkel zijn wel medicijnen die verlichting geven, die zou je kunnen halen. Het belangrijkste is denk ik om zo min mogelijk buiten te komen.
Hooikoorts is niet ernstig, je kunt gewoon je werk doen en naar school gaan. Hoewel het natuurlijk best vervelend is als je voordurend oog- en neusklachten hebt.
Mijn moeder heeft een beetje hooikoorts, maar zij is er nog nooit mee naar de dokter geweest. In de periode mei tot augustus heeft ze last van stuifmeel in de lucht. Ze heeft het gelukkig niet zo erg.
Ik ken niet veel mensen die hooikoorts hebben. Misschien is het wel anders voor iemand die het in ergere mate heeft.
Hooikoorts is geen rage is waar iedereen ineens last van heeft, maar het komt wel steeds meer voor. Ik hoop dat ik zelf nooit hooikoorts krijg.”
Gerriëlle Bos (13), Kampen
„Met een loopneus lopen is geen pretje”
„Gelukkig heb ik zelf geen hooikoorts. Een oom van me heeft er behoorlijk last van. Van hem weet ik dat het wel verstandig is om naar de dokter te gaan als je last hebt van de allergie.
Het lijkt me zeker geen pretje om voortdurend te niezen, te hoesten, prikogen en een zere keel te hebben. Het gaat wel een stukje verder dan verkouden zijn.
Mijn oom kocht wel eens medicijnen zonder naar de dokter te gaan, maar die werkten niet. De dokter ziet welke geneesmiddelen het beste aanslaan, welke bij jou passen.
Het hangt ook wel van je werk af hoeveel last je van de pollen hebt. Mijn oom vertelde dat je met hooikoorts benauwd kunt zijn. Hij is leraar, dus dan is het niet heel erg vervelend, maar als je veel moet tillen, in de bouw of zo, lijkt het me best zwaar.”
Er zijn ergere ziektes, maar het lijkt me wel lastig als je de hele dag met een loopneus loopt.”
Jeroen den Haan (14), Oud-Beijerland
Reacties (36)
Ann_love_Santana redacteur | woensdag 15 april 2009 - 10:30 | ![]() |
aantal posts:302 | gelukkig heb ik er geen last van ;) | |
Geloof in jezelf! |
jossy correspondent | woensdag 15 april 2009 - 10:55 | ![]() |
aantal posts:209 | Hee Yelle!! stoer hoa:P in de krant en op yord! nou zie ik nog s wat as ik ziek ben xD nou doehg!! Xxx mij ly! | |
ILoveTheSun |
janne-marije redacteur | woensdag 15 april 2009 - 11:55 | ![]() |
aantal posts:322 | ja k het er nou ok in eens last van!! zeer lastig!! | |
Werken is het mooiste wat er is. Laat dus altijd iets over voor de volgende dag. |
schooltas journalist | woensdag 15 april 2009 - 12:24 | ![]() |
aantal posts:1716 | Echt niet naar dokter vor gewoon zo iets voor zijn hooikoorst wel knap lastig... |
hoihoi journalist | woensdag 15 april 2009 - 12:24 | ![]() |
aantal posts:2992 | hebt warsgijnlijk ok, in combi met nog n heleboel allergieen! egt geen pretje! |
butty correspondent | woensdag 15 april 2009 - 12:29 | ![]() |
aantal posts:113 | snif... ik snotter... hep er WEL snif... snotter.... last van... |
IkBenWieIkBen journalist | woensdag 15 april 2009 - 14:17 | ![]() |
aantal posts:2239 | Ooww. Nooit last van gelukkie! Luijkt me irri |
rbr correspondent | woensdag 15 april 2009 - 14:24 | ![]() |
aantal posts:168 | ik denk dat wel nodig is om naar de dokter te gaan.. hij/zij kan je iets geven zodat het weg gaat over minder wordt..
| |
=) =P |
willie bezorger | woensdag 15 april 2009 - 16:31 | ![]() |
aantal posts:1 | nou ik heb het ook en ben egt wel naar de dokter geweest hor!!!!! 1 ding weet k wel tis vet errie!!! |