Krokodil slaat opnieuw toe in Australië
DARWIN (ANP) - Een 20-jarige Australiër is vrijdagmorgen vrijwel zeker slachtoffer geworden van een krokodil. Dat meldden media in het land vrijdag. Het was alweer de derde keer in drie maanden tijd dat een dergelijk incident zich voordeed.
Na een 'glaasje te veel' besloot de man met een vriend de rivier de Daly over te zwemmen. Geen verstandig plan, want deze rivier in het noorden van het land staat bekend om de grote aantallen krokodillen. Op een bepaald moment zag de vriend zijn kroegmaat niet meer, maar wel een krokodil. Een zoektocht naar het slachtoffer leverde vooralsnog niets op.
De regering van het Noordelijk Territorium wil volgende week een plan presenteren om aanvallen van krokodillen op mensen tegen te gaan. Darwin, de hoofdstad van het gebied, krijgt een ’krokodilvrije zone’ die zich moet uitstrekken tot 50 kilometer van het centrum. Roofdieren die zich in dit gebied ophouden, worden afgeschoten of gevangen en overgebracht naar een krokodillenboerderij.
De populatie krokodillen in Australië is explosief toegenomen sinds de jacht op de dieren werd verboden in 1971. Destijds waren er nog drieduizend exemplaren, nu zijn dat er circa 80.000.
Reacties (21)
margroet journalist | vrijdag 10 april 2009 - 10:09 | ![]() |
aantal posts:2881 | versgrikkeluk!! | |
B3VA is the best.. |
OranjeBarret verslaggever | vrijdag 10 april 2009 - 11:20 | ![]() |
aantal posts:950 | beetje lomp om zoiets te doen |
Aaltjuh journalist | vrijdag 10 april 2009 - 11:21 | ![]() |
aantal posts:1774 | O, vreselijk...
Sterven is (meestal, behalve als je een Borg hebt voor je ziel) erg, maar zo'n dood... |
Ann_love_Santana redacteur | vrijdag 10 april 2009 - 12:53 | ![]() |
aantal posts:302 | vreselijk! maar had nog nooit gehoord van een krokodillenboerderij... :P | |
Geloof in jezelf! |
hoihoi journalist | vrijdag 10 april 2009 - 15:39 | ![]() |
aantal posts:2992 | goed plan! |
hiahoi correspondent | vrijdag 10 april 2009 - 15:58 | ![]() |
aantal posts:225 | best wel lomp van die man, doe je tog nie! erg seg!!!!!!!!! |
bmwfan verslaggever | vrijdag 10 april 2009 - 20:39 | ![]() |
aantal posts:1008 | oh, egt erg | |
-xxx- van my |
plieno stagiair | vrijdag 10 april 2009 - 21:08 | ![]() |
aantal posts:79 | goed plan gelukkig zitten ze hier in de dierentuin |
liesepies bezorger | zaterdag 11 april 2009 - 07:53 | ![]() |
aantal posts:19 | ik had ook een ker bijna in australie |
Appel correspondent | zaterdag 11 april 2009 - 09:35 | ![]() |
aantal posts:104 | Ahhhhhhhh Dat zou ik nooit mee willen maken |