Bevallingen op een schapenboerderij
Zeven dagen per week staan ze op scherp. Wakend over duizend mekkerende beesten die op het punt staan te bevallen. Harriët van de Lagemaat (17) uit Barneveld en Rianne de Jong (17) uit Scherpenzeel bivakkeren drie weken op een schapenboerderij in Zuilichem.
Midden in het lammerseizoen drie weken lang logeren op een boerderij. Het is een praktisch gevolg van de stage van Harriët en Rianne. Het tweetal volgt de opleiding dierverzorging aan het Groenhorst College in Barneveld.
Checken of er bevallingen op komst zijn, geboortes begeleiden en de wollige beesten voeren; de meiden zijn er druk mee. De eerste week is voorbijgevlogen, realiseert Rianne zich. „Dat betekent dat we het enorm naar ons zin hebben.”
Het lammeren van de schapen fascineert de meiden. Direct de eerste stagedag was het raak. Ze mochten assisteren bij een bevalling. Het eerste lammetje dat ze op de wereld hielp, heeft een speciaal plekje in Harriëts hart. „Als alles vlot verloopt en er zo’n klein wollig beestje uitkomt, dan voelt dat supergoed. Ik was behoorlijk trots, ja.”
Inmiddels hebben de vriendinnen deze week twintig bevallingen meegemaakt. Er worden er nog zo’n 400 verwacht. De meiden deinzen niet terug voor een bloederige geboorte. Rianne lachend: „Je moet wel tegen wat bloed en slijm kunnen, maar het valt mij reuze mee.”
De vriendinnen doen niet onder voor een schapenverloskundige. Zonder enige ervaring doen ze wat ze moeten doen. „Op school hebben we filmpjes bekeken over bevallingen bij schapen. Hoe je bijvoorbeeld moet voelen hoe een lam in de baarmoeder ligt. De eerste keer dacht ik: „Brrr, wat vies”, bekent Rianne. Nu kijk ik uit naar elke geboorte. Het gaat steeds handiger. Een lam kan best wat hebben, ontdekte ik.”
Het tweetal geniet van het vrije boerenleven. Harriët: „De boer vertrouwt ons. We mochten na de eerste dag al zelfstandig de geboortes begeleiden. Die verantwoordelijkheid geeft een kick.”
Ook al zijn de meiden vrij om in het weekend naar huis te gaan, ze kiezen ervoor bij de schapen te blijven. En bij elkaar. Of ze dat nog ruim twee weken volhouden? „Geen probleem, we kennen elkaar goed. Het is superleuk om deze ervaring met elkaar te kunnen delen. Samen uit, samen thuis.”
Reacties (25)
willeke13 correspondent | vrijdag 3 april 2009 - 11:58 | ![]() |
aantal posts:121 | heb ik wel gezien!!!!!!!!!!!! maar erg lang wachteeeeeeeeeeeeee |
tiener redacteur | vrijdag 3 april 2009 - 12:23 | ![]() |
aantal posts:698 | dsas wl leuk lijk me wel wat | |
-- Alleen reis je meestal sneller; samen kom je doorgaans verder -- |
schooltas journalist | vrijdag 3 april 2009 - 12:31 | ![]() |
aantal posts:1716 |
|
margroet journalist | vrijdag 3 april 2009 - 14:05 | ![]() |
aantal posts:2881 | leuk he!! | |
B3VA is the best.. |
soepballetje stagiair | vrijdag 3 april 2009 - 15:34 | ![]() |
aantal posts:78 |
schooltas
verslaggever schreef op vrijdag 3 april 2009 - 12:31
dr is alleen wat bloed te zien... |
LoveComesAgain journalist | vrijdag 3 april 2009 - 15:55 | ![]() |
aantal posts:2239 | Wowies! |
jossy correspondent | vrijdag 3 april 2009 - 17:04 | ![]() |
aantal posts:209 | Lijkt me super, super super mooi!! ik ga die richting ook op :D | |
ILoveTheSun |
Dol-fijn correspondent | vrijdag 3 april 2009 - 17:32 | ![]() |
aantal posts:146 | leuk joh... | |
Zoals de waard is, vertrouwd hij zijn gasten. |
Willemlovertje correspondent | vrijdag 3 april 2009 - 17:32 | ![]() |
aantal posts:137 | Whéééééééé, wat een werk :s, daar zou ik echt niet tegen kunnen!!!!!!!!!!!!! | |
Ik hou van Willem! |
Ikke correspondent | vrijdag 3 april 2009 - 18:48 | ![]() |
aantal posts:104 | Nou, kzou t zelf liever nie doen. |
Zondag bezorger | vrijdag 3 april 2009 - 18:51 | ![]() |
aantal posts:16 | he dat is leuk want ik woon ook op een BOEDERIJ |
Hog stagiair | vrijdag 3 april 2009 - 19:15 | ![]() |
aantal posts:81 | he, echt leuk meide wij hebben thuis ook schape het is echt geweldig leuk werk om te doen. leuk dat jullie er mochten logeren, |
mariens correspondent | vrijdag 3 april 2009 - 19:54 | ![]() |
aantal posts:239 |
schooltas
verslaggever schreef op vrijdag 3 april 2009 - 12:31
ja zeker |
janne-marije redacteur | vrijdag 3 april 2009 - 20:05 | ![]() |
aantal posts:322 | hé leuk!! lekkr lang stage lopen! | |
Werken is het mooiste wat er is. Laat dus altijd iets over voor de volgende dag. |