Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Een minilaptop voor een megagoed idee

    Ze konden het eigenlijk niet geloven. De Driestarleerlingen Yvonne en Mattie (beiden 15) kregen deze week allebei een minilaptop. Voor hun goede ideeën voor een nieuwe jongerenpagina en website.

    „Het moet wel heel belangrijk zijn.” Een beetje mopperend schuift de ene na de andere lyceumleerling het natuurkundelokaal binnen. Het is pauze op het Driestar College in Gouda en dan willen de leerlingen ook echt pauze hebben.

    Yvonne Kooiman (links) en Mattie de Pater zijn dolblij met hun nieuwe laptop.

    Yvonne Kooiman (links) en Mattie de Pater zijn dolblij met hun nieuwe laptop.

    Het wordt al snel stil als de groep in de gaten heeft wat die man voorin het lokaal in zijn tas heeft. Twee minilaptops. O ja, dat is waar ook. In januari zijn de Driestarianen op bezoek geweest bij de Erdee Media Groep in Apeldoorn. Toen is er een prijsvraag uitgeschreven. Wie de beste ideeën aanleverde voor een nieuw te ontwikkelen jongerenpagina en bijbehorende website, kon een laptop winnen.

    Yvonne Kooiman en Mattie de Pater namen zich vast voor deze prijs in de wacht te slepen. Mattie: „We bekeken een aantal Magneetpagina’s en de website Yord. Toen gingen we via MSN overleggen wat er moest veranderen.”

    De twee meiden waren niet de enigen die wilden winnen. Nog minstens vijftien andere leerlingen stuurden een idee in. Vooral jongens. De ideeën liepen behoorlijk uiteen. Van een browsergame gebaseerd op het spel Kolonisten van Catan tot een christelijk stripverhaal. Het was voor de jongerenredactie een stevige kluif om het winnende idee eruit te pikken. Yvonne en Mattie vielen op omdat zij een hele lijst met concrete ideeën hadden opgestuurd.

    De nieuwe jongerenpagina moet volgens de meiden „een pagina zijn door en voor jongeren.” Yvonne: „Jongeren weten zelf het beste wat zij interessant vinden. Laat hen dan ook meeschrijven en meedenken over de inhoud van die pagina’s.” Onderdelen die er zeker op zouden moeten komen zijn interviews, wedstrijden, webnieuws en boek- en filmrecensies. Yvonne: „We kijken best graag films, maar wat zou het handig zijn als we van te voren al weten welke films door de beugel kunnen en welke niet.”

    Voor een nieuwe jongerenwebsite hebben de meiden nog veel meer ideeën. Een eigen profiel, een discussiekamer, grappige nieuwtjes, filmpjes, spellen die je met andere bezoekers kunt spelen. Ingrediënten genoeg om een supergave website van te maken.

    Maar wat gaan Yvonne en Mattie nu met hun nieuwe computers doen? Mattie: „Thuis is het altijd een strijd wie er achter de computer mag. Nu heb ik mijn eigen laptop en kan ik relaxed op mijn kamer werken.”

    Reacties (11)

    schooltas
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1716

    Leuk voor julie  zo Minilappie  maar gaa  a u  b  niet iets veranderen Yord  over   Film "s en moderne dingen game? tjaa...worden we anders te saai? Yord of jongeren-site prima.... dus bedoel mensen dat yor dniet te saai is, dat we anderen site bezoeken..hup voo rYOrd die wint ...!! ga zo door Yord!....blijf yord bezoeken....

    Ann_love_Santana
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:302

    gefeliciteerd!

     

    wel leuk idee!

     Geloof in jezelf!

    Irina
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:46

    nou leuk voor hun

    belangrijk zeg

    jootje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:118

    dan kom ik neit meer hor (denk k)

    grapjas
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:1033

    gaan ze dat nu ook echt doen? gaat yord veranderen?

    nansje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:6

    heey nog un keer gefeliciteerd!! ;)

    margroet
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2881

    gefeliciteerd!!

     B3VA is the best..
    bmwfan
    verslaggever
    Quote bericht
    aantal posts:1008

    gefeliciteerd leuk voor jullie

     -xxx- van my
    Douwe
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:63

    goed gedaan

    jootje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:118

     

    Irina
    bezorger schreef op zaterdag 28 maart 2009 - 12:25

    nou leuk voor hun

    belangrijk zeg


    dat is heel belangrijk weet juuuuu

    jootje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:118

    gefeliciteerd wel leuk idee maar makk er geen werk van