Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Duits dorpje te koop op internet

    BERLIJN (RD) – Je zult maar geld genoeg hebben om een compleet dorp te kopen. In dat geval ligt er een grote kans voor je: het Oost-Duitse dorpje Lieben gaat onder de hamer.

    Sinds donderdag kan iedereen die geïnteresseerd is via internet een bod uitbrengen op het plaatsje.

    Lieben, in de deelstaat Saksen, is ongeveer 1400 vierkante meter groot en stamt uit de 14e eeuw. De eigenaars hopen Lieben te verkopen voor het bedrag van 300.000 euro. Niet eens zo duur, als je bedenkt dat alleen een huis in Nederland gemiddeld al zoiets kost. Bij de prijs zijn inbegrepen een grote boerderij met woonhuis, een speeltuin, een winkeltje en twee verkeersborden.

    Ook in Groot-Brittannië staat een pittoresk dorpje te koop. Linkenholt, in het zuiden ­van Engeland, moet ongeveer 22 miljoen pond (circa 24 miljoen euro) opbrengen. Het is dan ook iets groter en mooier dan het Duitse dorpje. Misschien op afbetaling kopen dan maar?

    Ook Finland verkoopt een dorp. Geen gewoon dorp, maar het thuisdorp van de kerstman. Het ‘kerstverhaal’ luidt dat de kerstman met zijn rendieren uit Finland door de lucht komt gevlogen om op kerstavond pakjes te bezorgen bij brave mensen. Helaas is de kerstman niet opgewassen tegen de financiële crisis. Hij moet het veld ruimen omdat hij anders de Finse eigenaren een faillissement bezorgt.

    Het themapark trekt ongeveer een half miljoen bezoekers per jaar. Het is een van de grootste toeristische trekpleisters van Finland.

    Reacties (33)

    «  1  2  3 
    willem_van_oranje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:404

     

    ien
    bezorger schreef op vrijdag 27 maart 2009 - 21:29

    I

    Arendsoog
    redacteur schreef op vrijdag 27 maart 2009 - 16:56

     

    willemijn
    bezorger schreef op vrijdag 27 maart 2009 - 10:59

    ik ga gelijk bieden


    ik bied hoger.

     


     

    ik 't allerhoogste

    na mij
     

    wwwloveyou4evernladdertje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:117

    jmmr, ik heb net nie genoeg....

    €299,999,00 euro heb ik....

    Baluhhh!!!!

    willem_van_oranje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:404

     

    corneel
    bezorger schreef op zaterdag 28 maart 2009 - 07:02

    k bied 10000000   ik bied 20000000000 ik bied 20000000001

     

                          ja had je nie verwagt he.            


     

    ik 20000000002

    «  1  2  3