Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Niets gedaan en toch geslagen

    „We verlinkten elkaar om zelf geen klappen te krijgen”

    „Soms stond hij me in het donker op te wachten als ik thuiskwam. Hij pakte me bij m’n shirt en begon te schreeuwen waarom ik zo laat terug was. Met rollende ogen begon hij te meppen, vooral in m’n gezicht en in m’n buik.” Het aangrijpende verhaal van Rachel (18), die door haar vader werd mishandeld.

    „Hij kon zijn handen niet thuishouden. Mijn moeder, mijn jongere broer en ik probeerden zo min mogelijk de aandacht te trekken, want het was nooit duidelijk wanneer de volgende bom zou barsten. We hadden altijd wel iets verkeerd gedaan. Dus kregen we een pak slaag.”

    De mishandeling begon meestal met woorden. „Hij kleineerde ons door te zeggen dat we toch niks konden. Dat we niks waard waren. Ik had zichtbare huidproblemen. „Wat ben je lelijk!” zei mijn vader dan verachtelijk.

    Meestal ging de scheldpartij over in daden. „Je moest dan mee naar het kamertje, en dan wist je het al. Soms gilde ik als hij me sloeg, maar dat leerde je wel af. Hoe stiller je was, hoe sneller het ophield.” Rachel en haar broer zochten elkaar niet op, maar wantrouwden elkaar juist. „We verlinkten elkaar om zelf maar geen klappen te krijgen.”

    Het wangedrag van haar vader kwam volgens Rachel voort uit onmacht. „Ik voelde me wijzer dan hij, en daar kon hij niet tegen. Hij wilde macht over me hebben, en dat kon alleen door te slaan.” Volgens Rachel is haar vader zelf ook mishandeld door zijn vader. „Hij wist niet beter. Op deze manier uitte hij zijn woede.”

    Alarm
    De buren en familie hebben nooit serieus alarm geslagen. Het gebeurde dat de buurman de politie belde, maar als die kwam liep het altijd met een sisser af. Over de alertheid van haar familie is Rachel erg negatief. „Ze wisten dat het gebeurde, maar ze wilden het niet weten.” Als Rachel blauwe plekken had, meldde haar moeder haar ziek op school.

    ...mishandeling...

    ...mishandeling...

    In de loop der jaren nam de mishandeling toe. Rachel en haar broer kwamen in opstand. „Ik kwam erachter dat het niet normaal is, want bij vriendinnen thuis gebeurde het niet. Toen mijn vader me weer eens sloeg riep ik: „Vader, hou op!” Daardoor ging hij nog meer uit z’n dak.”

    Als Rachel na een pak rammel in bed lag, kwam haar vader soms huilend op de rand van het bed zitten. Hij vroeg dan of ze het hem wilde vergeven. „Dat wilde ik niet, want ik geloofde hem niet. Maar ik deed het toch om maar van het gezeur af te zijn.” Rachel zucht. „Ik denk niet dat ik van mijn vader houd. Er waren wel leuke momenten, maar te weinig om te kunnen zeggen: „Wow, dat is mijn vader.” Vooral de nare herinneringen blijven bestaan.”

    Begeleiding
    Omdat de broer van Rachel problemen had, kwam er thuisbegeleiding door een maatschappelijk werkster. Rachel ging een poosje bij een vriendin wonen en is daarna van pleeggezin naar pleeggezin gegaan. Dat ging helemaal niet, dus ging ze weer thuis wonen. Na overleg met de hulpverlening volgden therapiegesprekken en besloten Rachel en haar begeleiders dat het beter was om in een jeugdhuis te gaan wonen.

    Rachel woont nu op zichzelf en werkt bij de HEMA. De contacten met thuis zijn minimaal. „Gelukkig heb ik een vriend die ik kan vertrouwen. Hij leert me de leuke dingen van het leven weer te zien.”

    Waarom God dit toeliet begrijpt Rachel niet. „Ik kan het geloof niet loslaten en ga graag naar de kerk. Maar om God als Vader te zien? Ik hoef echt niet nog zo’n vader.”

    De naam van de persoon in het verhaal is veranderd.

    _____________________________________________________________


    Campagne
    In Nederland worden elk jaar ruim 107.000 kinderen mishandeld. Dat komt neer op ten minste één kind in een klas van dertig leerlingen.

    Minister Rouvoet voor Jeugd en Gezin geeft maandag 23 maart de aftrap voor de Campagne Aanpak Kindermishandeling. De insteek van de actie is om familie, vrienden, buren en leerkrachten van mishandelde kinderen te doen inzien hoe belangrijk het is alert te zijn en melding te doen.

    Tip van Rachel: „Trek aan de bel als je zoiets als ik meemaakt of als je het in je omgeving ziet.” Dat kan bij hulpverlenende instanties als het Algemeen Meldpunt Kindermishandeling (0900-1231230), of de christelijke organisaties SGJ en Eleos.

    Reacties (32)

    «  1  2  3  »  
    margroet
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2881

    heel erg... k hoop voor een goede toekomst voor je!!

     B3VA is the best..
    Ikke
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:104

    egt vreselijk dat je zo iets moet overkomen...

    dierenvriend
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:431

     

    schooltas
    verslaggever schreef op zaterdag 21 maart 2009 - 12:04

     

    Esziee
    bezorger schreef op zaterdag 21 maart 2009 - 10:37

     

    schooltas
    verslaggever schreef op zaterdag 21 maart 2009 - 07:16

    Te erg  om op schrijven zo iets A U B zoek echt hulp bij iemand als  het je overkomt...dit mag niet van DE HEERE......  we moeten onze kids liefhebben..wel tuchtigen..maar niet geestelijk en lichaamelijk verwoesten  zijn tempels van DE Heilige Geest..dus zoek hulp van bOven en in je omgeving.Dominee..of buurvrouw..!!

    Helemaal mee eens!!!


     

    Krek

    gelijk heb je wel!

     

    Classic
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:213

    niet normaal. erg..

    tip: lees het boek: blauwe plekken

    gaat ook over mishandeling!

    mooi, en toch ook heel zielig!

     Doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg..
    hans
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:6

    zielig

    HeInAnDa
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:79

    Echt erg als je zo mishandeld word door je vader of iemand anders..

    In de Bijbel staat toch dat je je naaste moet liefhebben???

     

     Het allerergste is een egoist die niet van zichzelf houdt.
    HeInAnDa
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:79

     

    schooltas
    verslaggever schreef op zaterdag 21 maart 2009 - 12:04

     

    Esziee
    bezorger schreef op zaterdag 21 maart 2009 - 10:37

     

    schooltas
    verslaggever schreef op zaterdag 21 maart 2009 - 07:16

    Te erg  om op schrijven zo iets A U B zoek echt hulp bij iemand als  het je overkomt...dit mag niet van DE HEERE......  we moeten onze kids liefhebben..wel tuchtigen..maar niet geestelijk en lichaamelijk verwoesten  zijn tempels van DE Heilige Geest..dus zoek hulp van bOven en in je omgeving.Dominee..of buurvrouw..!!

    Helemaal mee eens!!!


     

    Krek


    Ja je hebt gelijk...

    Zoek je hulp vooral van BOVEN!!!!!!!!

     Het allerergste is een egoist die niet van zichzelf houdt.
    lisjuhh
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:41

    deze dingen ,zoals mishandelingen moet de wereld uit.

    gewoon onmenselijk!!!

    ik hoop dat als je word mishandeld hulp zoekt en dan voral bij God!!!!

    Music68
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2078

    We staren ons een beetje blind op die mishandelingen, maar we gaan een beetje langs de kern in de de reacties.

     

    Doordat zij overal blauwe plekken heeft van haar vader, heeft ze moeite om God als vader te zien.

     

    Dus je bent geestelijk en lichaamlijk verschrikkelijk behandeld maar terug vallen op God de Vader kun je niet omdat je moeite hebt met de 'Vaderrol' van God.

    Dus een kidn dat mishandeld wordt door haar vader wordt dus dubbel gestraft, terwijl hij/zij niets heeft gedaan.

    loves-meisje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:281

    ik moet er niet aan denken dat mijn vader zo dee ofzo hij is gelukkig een schat voor iedereen thuis!!

    maar ik vin het wel vreselijk voor haar hoor bah toch moet ik er niet aan denken!!

    loves-meisje
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:281

     

    Classic
    correspondent schreef op zaterdag 21 maart 2009 - 15:55

    niet normaal. erg..

    tip: lees het boek: blauwe plekken

    gaat ook over mishandeling!

    mooi, en toch ook heel zielig!

    ja die ken ik hij is heel mooi ja en ook zielig!!!

    jootje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:118

    ik zou dan juist heel boos op mn vader worden

     

    willemijn
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:85

    wat erg

    mishandeling

    janne-marije
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:322

    erg!! k weetnie hoe kzou moeten reageren!

     Werken is het mooiste wat er is. Laat dus altijd iets over voor de volgende dag.
    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    versgrikkelijk!!!sterkte!!!!!!

    «  1  2  3  »