Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Negens en een acht voor Project Bangladesh

    Twee negens en een acht. Bijna uitmuntende cijfers nam het Calvijn College, locatie Kerkpolder in Krabbendijke, woensdag mee naar huis. Dankzij hun actie voor Bangladesh won de locatie de Scholen Helpen Scholenprijs. De 15-jarige leerlingen Anouk Bustraan, Jacco van Belzen en Nanda Maljaars namen de prijs in ontvangst.

    De Beurs van Berlage in Amsterdam is afgeladen vol. Met een feestelijke bijeenkomst wordt het Calvijn College in het zonnetje gezet. Reden? Volgens de jury heeft de school de meest speciale band met een ontwikkelingsproject.

    Ruim twee jaar zetten de leerlingen en docenten uit Krabbendijke hun schouders onder een grootscheepse actie voor Bangladesh. Ruim 85.000 euro is al opgebracht voor het Hope Vocational Institute, een schoolproject van stichting Woord en Daad in Bangladesh. De gewonnen prijs –3000 euro– is ook voor de school bestemd.

    Jacco (2e v.l.), Nanda (3e v.l.), Anouk (m.).

    Jacco (2e v.l.), Nanda (3e v.l.), Anouk (m.).

    Volgens Jacco was de prijsuitreiking een succes. „Een dag van tevoren kregen we de uitnodiging om naar Amsterdam te komen, omdat we de winnaar zijn. Dat was echt geweldig om te horen. Deze prijs is het toppunt van onze actie.”

    Blij verrast namen de drie leerlingen het bedrag in ontvangst. Jacco: „Het ging er allemaal behoorlijk officieel aan toe. We kregen zelfs een videoboodschap van staatssecretaris Dijksma. Minister Plasterk zou de prijs uitreiken, maar hij kon helaas niet komen.”

    Anouk: „Op het podium voor zo’n bomvolle zaal stond ik wel even te bibberen. Gelukkig hoefden we geen speech te houden. We kregen felicitaties, bloemen en het geldbedrag.”

    Eind mei vertrekken Jacco en Anouk met een aantal andere leerlingen voor twee weken naar Bangladesh. „Spannend lijkt me dat”, bekent Anouk. „Maar ook leerzaam. Bangladesh heeft onze hulp echt nodig. Het is een arm land. Als je dan nagaat wat wij in overvloed hebben, word je wel even stil. Na de reis gaan we presentaties geven op basisscholen en jeugdverenigingen.”

    Locatiedirecteur Janssen is trots. „Zonder het enthousiasme van de leerlingen én docenten waren we nooit zover gekomen. Project Bangladesh, zoals wij het noemen, neemt een grote plaats in binnen de locatie. Daarom zijn we trots op en dankbaar met deze prachtige cijfers.”

    Reacties (11)

    LoveComesAgain
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2239

    Woww

    Zeeuwsboerinnetje
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:248

    Hoi Nanda!

    Grappig oor...

    Groetjess,,

     Na regen komt zonneschijn... (maar gelukkig ook andersom)
    Arendsoog
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:600

    zozo aardig goed

     Witte Veder
    mariens
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:239

    jaja het zal wel

    djossie
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:571

    goed zo!!!!

     

     heb respect voor de mening van anderen, maar ook voor wie anderen zijn...
    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    wauw\!gefeliciteerd!!!!!!!

    Joanne
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:43

    Echt SUPER!!! SUC6

    anna
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:531

     wow leuk

    Ikke
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:104

    super!! Gefeliciteerd

    bianca_nicki_loveyou
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:200

    leuk!!gefeliciteerd!!

     ..NiicK iikhOu vN jOu!!byna 2jr!
    Sicilië waSVeat!!
    willeke13
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:121

    hoeveel heb je er al????