Prinses Laurentien schrijft kinderboek
AMSTERDAM (ANP) - Prinses Laurentien maakt met illustrator en kinderboekenschrijver Sieb Posthuma een kinderboek, Mr Finney. Het zal door de samenwerkende uitgeverijen Querido/Nijgh/Athenaeum worden uitgegeven, aldus Querido woensdag.
De publicatie van het eerste Mr Finney-boek staat gepland voor oktober. Het moet een hele reeks worden. De serie is een idee van de prinses zelf en bedoeld voor kinderen van vier tot acht jaar.
Mr Finney is een ’cool’ en kordaat maar ook vertederend vis-mens, aldus Querido. „De auteurs kruipen in de huid van kinderen en stellen op niet-moraliserende wijze wezenlijke vragen aan de orde over hoe wij met onze planeet omgaan”. De jonge lezer wordt meegesleept in de belevenissen van Mr Finney en andere wezens. Volwassenen worden geconfronteerd met de absurditeit van de wereld die zij zelf hebben gecreëerd, vertelt de zegsvrouw.
Prinses Laurentien richtte in 2004 de Stichting Lezen & Schrijven op, de stichting die zich inzet om ongeletterdheid terug te dringen.
Reacties (19)
jannie stagiair | vrijdag 20 maart 2009 - 19:49 | ![]() |
aantal posts:72 | leuk best goed idee goede inhoud!! |
Douwe stagiair | vrijdag 20 maart 2009 - 20:31 | ![]() |
aantal posts:63 |
smurfje journalist | vrijdag 20 maart 2009 - 21:08 | ![]() |
aantal posts:1570 | gaaf.... | |
D0€ M@@® G€W00N D@$ @L G€K G€N0€G!!! |