Sanne werkt de was weg
Overhemden, zakdoeken, handdoeken, sokken, ondergoed: het assortiment wasgoed gaat elke zaterdag door de handen van Sanne van Manen (16) uit IJsselmuiden. Zij zorgt ervoor dat het gladgestreken en gevouwen in de kast terechtkomt.
Welke bijbaan? „Op zaterdag strijk en vouw ik bij een gezin met vier kinderen in IJsselmuiden de was.”
Hoe aan gekomen? „In de zomervakantie van 2007 ben ik begonnen met deze bijbaan. Ik werkte eerst in een kas, maar dat was te zwaar voor mijn rug. Daardoor zat ik zonder vakantiewerk. Ik verveelde me verschrikkelijk. Boeken lezen en nietsdoen ben je op een gegeven moment spuugzat. Toen werd bij dit gezin het vierde kindje geboren, en kwam mijn moeder op het idee om te vragen of ik daar kon helpen. Mijn hulp bleek er bijzonder welkom te zijn. Sinds die tijd ben ik er elke zaterdagmorgen tussen halftien en halftwaalf om de was te vouwen en te strijken.”
Wat doen? „Ik zorg ervoor dat alle was netjes wordt weggewerkt. Als iemand vraagt wat voor vakantiewerk ik doe, is het antwoord heel simpel: ik doe de was.”
Leuk? „Wat dit baantje zo ontzettend leuk maakt is de gezelligheid. Het dochtertje van negen uit het gezin is een soort vriendinnetje. Ze komt altijd bij me kletsen terwijl ik aan het strijken ben. Of we staan ergens om te giechelen. De nieuwe aanwinsten voor haar verzameling van het Koninklijk Huis mag ik ook altijd bewonderen.”
Minder leuk? „Zakdoeken, die zijn echt niet leuk om te strijken. Vreselijk saai, tien van die vierkante lapjes achter elkaar. Overhemden zijn wel leuk. Als meneer dan een gladgestreken overhemd draagt, ben ik tevreden. Haha, dat is dan toch maar mijn werk, dat hij er weer netjesuitziet.”
Verdiensten? „Het is niet echt belangrijk dat heel Nederland weet wat ik verdien. Ik doe het trouwens niet voor het geld, maar voor de gezelligheid. Daarom ben ik dit ook blijven doen. En het is natuurlijk ook handig, het scheelt werk in het gezin.”
Toekomst? „Voorlopig blijf ik dit nog wel doen. Het is voor mij een ideaal bijbaantje. Voor school heb ik alle tijd nodig en als het echt druk is, kan ik zonder problemen afbellen. Dat is een fijn gevoel. Voor 5 vwo is genoeg te doen, daar kan ik geen drukke baan bij hebben.”
Jij als jongere kent vast wel iemand die heel belangrijk voor je is. Je opa, pleegmoeder, beste vriend, schoonzus, lerares, je collega of tweelingbroer. Laat het weten aan de Achterkrant via achterkrant@refdag.nl. Vergeet niet je telefoonnummer en je leeftijd te vermelden. Wie weet kom jij de volgende keer in MijnDomein.
Reacties (22)
hoihoi journalist | dinsdag 3 maart 2009 - 18:26 | ![]() |
aantal posts:2992 | leuk!!!is weer is n x iets anders! |
LovedbyGod correspondent | dinsdag 3 maart 2009 - 18:59 | ![]() |
aantal posts:205 | Heeee, je zit op de PZ |
friend correspondent | dinsdag 3 maart 2009 - 20:32 | ![]() |
aantal posts:142 | ben benieuwd hoeveel je daarmee verdien! |
LoveComesAgain journalist | woensdag 4 maart 2009 - 06:56 | ![]() |
aantal posts:2239 | Lijkt me best leuk! En heel gezellig.. |
Ikkk_ik bezorger | woensdag 4 maart 2009 - 10:33 | ![]() |
aantal posts:31 | leuk!! |
ikke bezorger | woensdag 4 maart 2009 - 11:49 | ![]() |
aantal posts:13 |
|