Miljoenen bloemen voor de liefde
AALSMEER (ANP) - Met Valentijnsdag in aantocht is het topdrukte bij de bloemenveilingen. In één week tijd verkopen de zes marktplaatsen in Aalsmeer, Naaldwijk, Rijnsburg, Venlo, Bleiswijk en Eelde 100 miljoen rozen en 80 tot 90 miljoen tulpen. Dat liet FloraHolland maandag weten.
In totaal vinden in de Valentijnsweek 300 miljoen bloemen en 20 miljoen planten hun weg naar klanten van de bloemenveiling. Volgens FloraHolland staat Valentijnsdag op nummer één als bloemendag. Moederdag volgt op de tweede plaats.
Ook gerbera’s, anemonen en ranonkels zijn populair om op de ’dag van de liefde’ te geven. „Net als lelies en chrysanten worden ze veel verkocht als monobos of in een gemengd boeket”, aldus FloraHolland. Vooral bloemen in de kleur van de liefde, rood, gaan over de toonbank. Maar ook de kleuren felroze, zachtroze en voorjaarstinten doen het goed.
Volgens FloraHolland is het met Valentijn niet vreemd om een plant te geven aan geliefde, vriend of familielid. „Ook met roodbloeiende planten als de potroos en de kalanchoë of de potorchidee maken Valentijnsvierders goede sier”.
De Valentijnsbloemen gaan niet alleen naar Nederlandse klanten. Veel bloemen zijn voor de Franse, Britse en Duitse markt. „Net als in Nederland wordt Valentijn in deze landen geassocieerd met liefde, maar ook met vriendschap”. De veilingorganisatie verwacht dat de consument zich niet laat weerhouden door de financiële crisis.
Reacties (49)
janne-marije redacteur | maandag 9 februari 2009 - 20:35 | ![]() |
aantal posts:322 | is valentijn nog ergeens goed voor!! | |
Werken is het mooiste wat er is. Laat dus altijd iets over voor de volgende dag. |
Doleta redacteur | maandag 9 februari 2009 - 20:44 | ![]() |
aantal posts:306 | voor zo ver je het in die tijd rooms kunt noemen.... | |
ik heb geen idee wat mijn handtekening moet zijn dus doe ik het zo maar;) |
margroet journalist | maandag 9 februari 2009 - 20:48 | ![]() |
aantal posts:2881 |
| |
B3VA is the best.. |
anna redacteur | maandag 9 februari 2009 - 21:14 | ![]() |
aantal posts:531 | soo wel gaaf heb je een bloemeboetiek en heb j ff valentijn en in een klap rijjk |
anna redacteur | maandag 9 februari 2009 - 21:14 | ![]() |
aantal posts:531 |
|
maj verslaggever | dinsdag 10 februari 2009 - 10:11 | ![]() |
aantal posts:973 | Valentijn is gewoon grappig en leuk. Ik vind er niks geks achter steken. | |
Willetje I love you 4 ever!! The best friends ooit! |
flipenik correspondent | dinsdag 10 februari 2009 - 13:50 | ![]() |
aantal posts:145 | Gezellig or kank je ook eens een grap uithalen |
marjel bezorger | dinsdag 10 februari 2009 - 14:44 | ![]() |
aantal posts:28 | MOET IK OOK HEBBEN ZEG |