Drie dagen ploeteren op de Cito-toets
ARNHEM - Ruim 150.000 leerlingen van groep acht beginnen dinsdag aan de Cito-toets. Ongeveer 85 procent van de basisscholen er aan mee. Het is de veertigste keer dat de Cito-toets in de hoogste klas wordt afgenomen.
De test bestaat uit tweehonderd meerkeuzevragen. Volgens het Cito is de toets een handig hulpmiddel bij de keuze voor de vershilldende schooltypes in het voortgezet onderwijs.
Misschien is het de laatste keer dat de Cito-toets in februari is. Een raad voor bassisscholen wil de test later in het jaar laten afnemen. Staatssecretaris Dijksma van Onderwijs wil daar over nadenken. Veel basissscholen en het Cito zijn er tegen de toets later af te nemen.
De Cito-toets duurt tot en met donderdag. Begin maart krijgen de scholen de resultaten.
Reacties (38)
Jobut bezorger | dinsdag 3 februari 2009 - 20:27 | ![]() |
aantal posts:28 | ik hem m zelf ook mar die is nie zo moeluk |
abcdrom bezorger | dinsdag 3 februari 2009 - 20:38 | ![]() |
aantal posts:41 | voor jou misschien niet mr voor andren misgien wl... |
willem_van_oranje redacteur | dinsdag 3 februari 2009 - 20:50 | ![]() |
aantal posts:404 | ikke ben vanmorgen ook begonnnen twas nie moejlijk allemaal kouwe drukte stelt niets voor |