Eerste hulp heeft handen vol aan gewonde schaatser
RIJSWIJK (ANP) - De eerste hulpafdelingen van Nederlandse ziekenhuizen hadden dit weekeinde de handen vol aan gewonde schaatsers. Vooral in de gipskamers werden overuren gedraaid om gewonde schaatsers met vooral polsbreuken te behandelen.
Op de afdeling spoedeisende hulp van het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam was dit weekeinde door de ijspret twee keer zo druk dan normaal. De patiënten kampten vooral met botbreuken, waarbij de pols er uitsprong. Het AMC had extra personeel ingezet om de patienten te kunnen behandelen.
De drukte bij eerste hulp van het Amfiaziekenhuis in Breda was zo groot, dat naast het gewone operatieteam nog twee teams werden opgeroepen, zei een woordvoerder. In Eindhoven zeiden veel patiënten dat het ijs erg slecht is geworden en veel scheurtjes vertoont. Dit was volgens hen de reden van het grote aantal valpartijen.
Bij het Atrium MC in Heerlen was het zo druk, dat gewonde schaatsers urenlang moesten wachten op behandeling, aldus de coördinerend verpleegkundige. In het Diakonesseziekenhuis in Meppel werd vorige week de hulp ingeroepen van legerverpleegkundigen.
Reacties (11)
wimppertje bezorger | maandag 12 januari 2009 - 08:05 | ![]() |
aantal posts:19 | niet normaal zeg!! |
Aaltjuh journalist | maandag 12 januari 2009 - 16:24 | ![]() |
aantal posts:1774 | Das ook wat... Ik kan al niet meer schaatsen, er staat water op en het is niet meer betrouwbaar... Helaas!! |
XOX-mii-XOX correspondent | maandag 12 januari 2009 - 16:45 | ![]() |
aantal posts:233 | Om net als 2 vorigen, ga ik ook een fout melden xD Het is niet het diakonesseziekenhuis maar diaconesseziekenhuis. Geen dank. |
carola bezorger | maandag 12 januari 2009 - 23:23 | ![]() |
aantal posts:42 | haha, ja bij ons in den bosch lagen ze in de wachtkamer op de grond, en op de ehbo zelf ook... |